Nový Spark
venku od 1. června
LIVE: PRIMAL FEAR mají formu! Potvrdili to na Chmelnici.

LIVE: PRIMAL FEAR mají formu! Potvrdili to na Chmelnici.

Heavy metalová kovadlina se během pátečního večera na Chmelinici několikrát pořádně otřásla v základech. Melodický trojlístek v čele s PRIMAL FEAR sliboval slušnou porci ocelového řemesla. V mnohém předčila sestava kapel očekávání.

Zaplněnou Chmelnicí se jako první prohnali metaloví benjamínci (byť už válí devátou sezónu) z Edmontonu STRIKER. Klukům nechybí drzost a ani nadšení. Čerpají z tradičních kořenů NWOBHM a těch se i pevně drží. Žádné experiment ale naopak silné refrény a ječák frontmana Danyho Clearyho. Do zhruba půlhodinového setu narvali, co se dalo a pokud jim entuziazmus vydrží, nic by nemělo bránit, aby se stali nastupující heavy metalovou generací. Kromě frontmana poklonu zaslouží i vysmátý bubeník Adam Brown, který svými škleby neustále bavil děvčata v první řadě. Osmdesátkový outfit s teniskami evidentně ještě neřekl poslední slovo. BRAINSTROM stejně jako PRIMAL FEAR přivezli do Prahy albovou novinku. Pojmenovali jí „Scary Creatures“ a vybrali z ní, tuším, tři věci. Novinkovou „The World to See“ svůj set aktuálně zahajují. Kapela se stále drží vysokého standardu, přičemž jasným lídrem je vykutálený zpěvák Andy B. Franck. Lehké nachlazení na sobě nedal znát a spíše ho více trápila teplota v sále, která způsobila, že Andy byl na konci vystoupení promáčený až na kost. Bral to s nadhledem, ostatně jako celý koncert. Novinka naživo šlape možná ještě lépe než na desce a z takové „How Much Can You Take“ se zřejmě vyloupne další velký hit BRAINSTORM. Naprosto famózní výkony ale podává bubeník Dieter Bernert. Jeho přesná a nekompromisní hra snese srovnání těch nejvyšších měřítek. Nová placka PRIMAL FEAR „Rulebreaker“ patří k top počinům, co Sinnerova družina dokázala za téměř dvacet let vyplodit. Mimochodem atakovala i české prodejní žebříčky a dostala se až na slušné patnácté místo. Z novinky se citovalo ten večer hned pětkrát. Nechyběla například novodobá heavy metalová hymna „In Metal We Trust“ nebo titulní hitová „Rulebreaker“. Zařazení pomalé „The Sky Is Burning“ pak bylo nesmělou ukázkou, že kapela nemusí za každou cenu hrnout dvoušlapky a power metalové riffy. Zpěvák Ralf Scheepers má formu. Nejen tu tělesnou, ale zejména hlasovou. Jeho sympatická svědomitost mu nedovolí, aby byť jediný tón ošidil. Skvěle zapadl i bicman Francesco Jovino. PRIMAL FEAR jsou aktuálně na špici a když jsme před koncertem s Ralfem prohodili pár, vzpomněli jsme i na GAMMA RAY (video rozhovor níže). A musím uznat, že Hansenovci jsou v současnosti až ti druzí.

Hodnocení: 90%

text/foto: David Havlena

Video rozhovor s Ralfem Scheepersem (PRIMAL FEAR) těsně před koncertem.

(nezapomeňte si zapnout české titulky)

Přihlašte se k odběru videí Spark TV a sledujte exkluzivní rozhovory a reporty.Každý týden nová videa. To vše zadarmo a s českým překladem. Klikni na obrázek.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace