Nový Spark
venku od 2. května
LIVE: ROCK HEART - 20.8.2016, Moravský Krumlov

LIVE: ROCK HEART - 20.8.2016, Moravský Krumlov

ROCK HEART festival

20.8.2016, Moravský Krumlov


Krásné prostředí areálu zámku v Moravském Krumlově, počasí ryze letní a k tomu dýně ve velmi dobré kondici a myšlenkovém rozmaru. Nové jméno na festivalové mapě Rock Heart si prvním ročníkem snad zadělalo na další pokračování, neboť výše uvedené skutečnosti vytvořily opravdu výživnou a zároveň pohodovou sobotu.
Tu půl hodinu po poledni načala zcela domácí rock/metalová akvizice MONROE, aby postupně se srocující fanoušky oblažili havířovští BASTARD klasickým hard rockem. V areálu zámku to vypadalo spíše jako na pláži, jelikož zelený pažit lákal k poležení a dohnání případného opalovacího manka. Tuto siestu u některých nepřerušili ani divocí všemožné do sebe fúzující Pražáci HENTAI CORPORATION, ani pro změnu brněnští alternativní rockeři GATE CRASHER, i když v rámci jejich setů už to začalo po pódiem trochu houstnout.
První skutečně masivní aplaus zaznamenali až pardubičtí SEBASTIEN, kteří sice navzdory skvělému poslednímu albu „Dark Chambers of Déja Vu“ a díky Georgově angažmá v CITRON moc nekoncertují, ale na živém provedení to není vůbec poznat. Až na jeden výpadek mikrofónu výborný koncert a důkaz, že promakanou studiovou tvorbu jsou SEBASTIEN schopni s ještě větší energií přenést i na pódium.
KERN byla sázka na jistotu, tato kapela přitáhla už pořádný dav, i když někteří stále nemůžou překousnout absenci zpěváka Jaroslava Kronka. Přesto si i oni stejně s chutí zazpívali s novým frontmanem Michalem Konečným (podle mě suverénním hlasově i chováním na pódiu) staré hitovky a aplausem ocenili nové skladby z naprosto čerstvého CD „Hrnu to k tobě“, prvního studiového po patnácti letech.
JEREM.I je sice pro mnohé pole neorané, ale jméno „Žoro“ Enčeva je zárukou kvality a to se i potvrdilo v Moravském Krumlově. Sice dvě nové skladby vyzněly ještě poněkud syrově a vzhledem k tomu, že materiálu ještě není na plnohodnotný koncert, zazněla i titanikovská „Zrcadlo“, ovšem s anglickým textem. Každopádně pro příznivce heavy metalu s progresivními prvky by mohla tato čtveřice zručných muzikantů znamenat vítané osvěžení domácí scény.
HELLOWEEN spolehlivě postavili i poslední posedávače a polehávače a nutno říct, že jejich forma posledních let není žádná náhoda. Sice pranic nesáhli do svého setu, který se kryl s tím loňským zlínským, ale to vůbec nevadilo. Pětice byla v dokonalé pohodovém rozpoložení, tradičního ksichtění (v čele s neopakovatelným Weikim), úsměvů a „pádlování“ nástroji bylo možná ještě více než jindy. S takovou hodina a půl v přítomnosti hamburských tykví utekla jako hbitá myš před rozespalou kočkou a uzavřela vydařenou premiéru festivalu Rock Heart.


Hodnocení: 95%


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace