Nový Spark
venku od 2. října
LIVE: ROCK HEART - 20.8.2016, Moravský Krumlov

LIVE: ROCK HEART - 20.8.2016, Moravský Krumlov

ROCK HEART festival

20.8.2016, Moravský Krumlov


Krásné prostředí areálu zámku v Moravském Krumlově, počasí ryze letní a k tomu dýně ve velmi dobré kondici a myšlenkovém rozmaru. Nové jméno na festivalové mapě Rock Heart si prvním ročníkem snad zadělalo na další pokračování, neboť výše uvedené skutečnosti vytvořily opravdu výživnou a zároveň pohodovou sobotu.
Tu půl hodinu po poledni načala zcela domácí rock/metalová akvizice MONROE, aby postupně se srocující fanoušky oblažili havířovští BASTARD klasickým hard rockem. V areálu zámku to vypadalo spíše jako na pláži, jelikož zelený pažit lákal k poležení a dohnání případného opalovacího manka. Tuto siestu u některých nepřerušili ani divocí všemožné do sebe fúzující Pražáci HENTAI CORPORATION, ani pro změnu brněnští alternativní rockeři GATE CRASHER, i když v rámci jejich setů už to začalo po pódiem trochu houstnout.
První skutečně masivní aplaus zaznamenali až pardubičtí SEBASTIEN, kteří sice navzdory skvělému poslednímu albu „Dark Chambers of Déja Vu“ a díky Georgově angažmá v CITRON moc nekoncertují, ale na živém provedení to není vůbec poznat. Až na jeden výpadek mikrofónu výborný koncert a důkaz, že promakanou studiovou tvorbu jsou SEBASTIEN schopni s ještě větší energií přenést i na pódium.
KERN byla sázka na jistotu, tato kapela přitáhla už pořádný dav, i když někteří stále nemůžou překousnout absenci zpěváka Jaroslava Kronka. Přesto si i oni stejně s chutí zazpívali s novým frontmanem Michalem Konečným (podle mě suverénním hlasově i chováním na pódiu) staré hitovky a aplausem ocenili nové skladby z naprosto čerstvého CD „Hrnu to k tobě“, prvního studiového po patnácti letech.
JEREM.I je sice pro mnohé pole neorané, ale jméno „Žoro“ Enčeva je zárukou kvality a to se i potvrdilo v Moravském Krumlově. Sice dvě nové skladby vyzněly ještě poněkud syrově a vzhledem k tomu, že materiálu ještě není na plnohodnotný koncert, zazněla i titanikovská „Zrcadlo“, ovšem s anglickým textem. Každopádně pro příznivce heavy metalu s progresivními prvky by mohla tato čtveřice zručných muzikantů znamenat vítané osvěžení domácí scény.
HELLOWEEN spolehlivě postavili i poslední posedávače a polehávače a nutno říct, že jejich forma posledních let není žádná náhoda. Sice pranic nesáhli do svého setu, který se kryl s tím loňským zlínským, ale to vůbec nevadilo. Pětice byla v dokonalé pohodovém rozpoložení, tradičního ksichtění (v čele s neopakovatelným Weikim), úsměvů a „pádlování“ nástroji bylo možná ještě více než jindy. S takovou hodina a půl v přítomnosti hamburských tykví utekla jako hbitá myš před rozespalou kočkou a uzavřela vydařenou premiéru festivalu Rock Heart.


Hodnocení: 95%


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace