Nový Spark
venku od 3. června
Live SUFFOCATION: Smrt obcházela Smíchovem

Live SUFFOCATION: Smrt obcházela Smíchovem

Futurum hlásilo vyprodáno a já, aspirant na druhou mízu, případně na první infarkt, se těšil jako malé škvrně. Nic na tom nezměnilo ani brblání z hloučku, čekajícího na otevření Futura, věštící nevyhovující zvuk.

Já takový pocit neměl. Od začátku byl v členitém prostoru Futura zvuk velmi slušný. ORGANECTOMY nejenže byli nádherně čitelní, ale technickou zdatnost ze studiovek přenesli s brutální elegancí do živé prezentace – za mě skvělý start. Po náročné gymnastice přijde pořádná surová zabijačka jednoznačně vhod.

SANGUISUGABOGG otočili dosavadní pořádky naruby a rozjeli nekompromisní přímočará jatka, jejichž ultimátní účinek bez problému strnul publikum k moshpitu a stagedivingu (několikrát jsem dostal do žeber, ale to se v takový moment bere sportovně a s nadhledem). ENTEPRISE EARTH se mnou žádné psí kusy bohužel (škoda) neudělali. Instrumentálně a zvukově nemám připomínek, ale jejich set byl příliš „hodný“ a akademický ve srovnání se zážitkem, jaký mi naservírovalo jejich čerstvé album „Death: An Anthology“. Očekávaný vichr a bouře se nedostavily v té míře, aby mi podtrhly nohy a praštily se mnou o zeď.

Není každý den posvícení a vybrat si relativně slabší chvilku může každý, zvláště když se nejedná o vyslovený průšvih, a to se v případě ENTERPRISE EARTH rozhodně nestalo. SUFFOCATION jsou dávno další jméno ducha deathmetalového. Živelnost, drtivá energie a instrumentální fortel v jednom balíku s brutalitou a ponurostí původní esence stylu, naživo mají SUFFOCATION sílu jako důlní rypadlo. Ricky, kterého jsem viděl naživo poprvé, je rozený frontman a působí dojmem, že je v kapele od začátku. Za sebe chválím tracklist, kromě kultovních věcí došlo i na novější desky, a když došlo na mou oblíbenou „Blood Oath“, v soukromém módu jsem si spokojeně vrněl. Moje lehká klaustrofobie dostala díky narvanému klubu možnost si zařádit, ale nakonec si to rozmyslela… asi věděla proč.

Text: Jirka Vacek

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace