Nový Spark
venku od 3. srpna
Matt Heafy a Nergal sdílí své noční můry v novém singlu IBARAKI

Matt Heafy a Nergal sdílí své noční můry v novém singlu IBARAKI

Nový projekt Matta Heafyho IBARAKI nabývá konkrétnějších rozměrů. Že se máme na co těšit, dokazuje další lahůdka, kterou zpěvák odhalil světu. V singlu „Akumu“ mu totiž sekunduje Nergal z BEHEMOTH.

Debutové album IBARAKI vyjde 5. května a dostalo název „Rashomon“. Třešničkou na dortu jsou hosté, které si Matt ke spolupráci přizval – Ihsahn, Nergal a Gerard Way.

„Akumu“ v překladu znamená „noční můra“. Matt Heafy tímto dílem vybízí posluchače, aby sami interpretovali, co cítí z textu, hudby i děsivého vizuálu videoklipu. Inspiroval se u performativního umělce Oliviera de Sagazana a jeho představením „Transfiguration“, kterému tak vzdal hold dalším uměleckým dílem.

Pokud jde o výběr hudebního partnera, Heafy se vyjadřuje: „To, že Nergal hostuje ve skladbě, kterou jsem napsal společně s Ihsahnem, mi umožnilo zkombinovat mnoho mých dlouhodobých nápadů a inspirací. A když jsem Nergalovi předložil výzvu, aby text přeložil do polštiny, posunul tak skladbu na jinou úroveň.“

Tracklist alba „Rashomon“:
1.Hakanaki Hitsuzen
2.Kagutsuchi
3.Ibaraki-Dōji
4.Jigoku Dayū
5.Tamashii No Houkai
6.Akumu (Feat. Nergal)
7.Komorebi
8.Rōnin (Feat. Gerard Way)
9.Susanoo No Mikoto (Feat. Ihsahn)
10.Kaizoku


Nový Spark
venku od 3. srpna
Kalendář akcí
08.08. THE LIVING TOMBSTONE
09.08. BRUTAL ASSAULT AFTERPARTY: MONSTROSITY, I AM YOUR GOD
10.08. AIRBOURNE
12.08. ALIEN ANT FARM
13.08. ROCK CASTLE
14.08. MAGMAFEST
15.08. SHOW ME THE BODY
16.08. SPEED
22.08. RED LEATHER
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo