Nový Spark
venku od 30. srpna
Metal forever!

Metal forever!

Tisíckrát slyšený, přesto stále pravdivý a aktuální slogan zdobí titulku zářijového čísla. Metal nás drží všechny nad vodou a dokud budou hrát interpreti jako DORO, nikdy nezemře. Ikonická a charismatická blondýnka zasvětila metalu svůj život a je ztělesnění ženského heavy elementu. Kult!

Za svou pětatřicetiletou kariéru vydala poprvé dvojalbum. Jelikož se nikdy nevdala, nemá děti a vyrůstala s tátou v kamionu, zasvětila ho své opravdové rodině, oddaným metalovým fanouškům. „Forever Warriors/Forever United“ je její vzdání holdu fanouškům a tomuto životnímu stylu.Zářijový Spark se rovněž nese ve znamení festivalů. V live sekci se ohlížíme za čtyřmi z nich. Masters of Rock, Brutal Assault, Obscene Extreme a Ostrava v plamenech tvoří hlavní pilíře letních festivalových radovánek a Spark jim věnuje dohromady třináct stran. Schválně, jestli s našimi postřehy a soudy souhlasíte. A třeba se najdete i na fotce!

Sparku se dostalo cti slyšet nové nadcházející album BEHEMOTH v jeho celé kráse na listening session v Berlíně a přinášíme vám podrobný studio report s detailním popisem každé skladby. Tohle bude velké!

Ikony jsou prostě ikony. Glen Benton vypálil na Boba Zelenku otázku jako první a zahájil tak netradičně Bobův pokec o nové desce DEICIDE. Stejně tak DEE SNIDER kategoricky nesnáší nekonečná farewell turné některých kapel, která končí jen naoko. „Jsem znepokojen a znechucen,“ sdělil nám Dee. Čtyři strany rockové moudrosti by Mr. Snider.

Z dalších rozhovorů je dobré si přečíst Dave Ellefsona, který nám nepovídá o MEGADETH a nóbrž o novém albu supergrupy METAL ALLEGIANCE. GRAVE DIGGER rozhodně nevěší lopaty na zeď a jejich novinka má říz. Bouřlivák Lee Dorian a jeho znovuobnovený projekt SEPTIC TANK popisuje, jak posedlost sociálními sítěmi naši civilizaci devastuje. Galerie Titánů patří, jak píše Vašek Tesař, právem alternativcům ze Severního Irska, THERAPY? Velmi sdílný a inteligentní frontman Andy Cairns – záruka chytrého čtení, na které se vyplatí najít chvíli klidu.

Příjemné čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák a jak je řečeno v nadpisu METAL FOREVER!


Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
25.09. Magic sword
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. Airbourne
A co FAKKER!?