Nový Spark
venku od 2. ledna
Mír stále rezaví? 30 let „Rust in Peace“

Mír stále rezaví? 30 let „Rust in Peace“

Thrashmetalová kadence úvodní skladby „Holy Wars“ uvedla do světa metalu čtvrté studiové album nazvané „Rust in Peace“. Nejen svým kritickým obsahem, ale především hudební náplní dokonalo evoluci stylu, jenž si nikdo z jeho fanoušků neuměl představit, že se stane součástí mainstreamu. Obálka zářijového čísla patří Vicovi Rattleheadovi z MEGADETH.

V exkluzivním rozhovoru s baskytaristou Davidem Ellefsonem rozebírá Spark legendární album na šroubky a nechybí ani další ingredience oslavného pokrmu. Velkou událostí a potvrzením velikosti thrashmetalového žánru bylo i turné Clash of the Titans, za nímž se rovněž ohlížíme na čtyřech stranách. A samozřejmostí je i zvěčnění již věčného přebalu na A2 megaposteru.Místy se zdá, jako by americká kapela CINDERELLA (česky Popelka) měla s postavou z notoricky známé pohádky víc, než by někoho vůbec mohlo napadnout. Jejich osudy spojují zejména těžké začátky, ve šťastných koncích se ale trochu rozcházejí. Nebo ne? Jak to vlastně s CINDERELLOU začalo a pak taky dopadlo, jsme rozebrali v Galerii Titánů přímo s jejím frontmanem a zpěvákem Tomem Keiferem (Libuška Šafránková promine). Bylo, nebylo...


Rubrika rozhovory je nacpaná nad obvyklou míru slavné výbušnosti. Vedle služebně mladších stálic domácích pódií AVATAR, KAMELOT, KATAKLYSM zpovídáme i protřelé pardály a žánrové průkopníky VOIVOD, DEE SNIDER, VICIOUS RUMORS.

V Rock Star Memories vzpomínáme, ale i mluvíme o současnosti s Donem Dokkenem. V Rockových mohykánech pak už jen bohužel vzpomínáme, na nadpozemsky silný hlas Chestera Benningtona.

V Holocaust Nightmare se vracíme ke kořenům extrémních odnoží. HEATHEN, VIO-LENCE i švýcarští MESSIAH platí za uznávané veličiny s dlouhou historií. S Philem Demmelem hovoříme nejen o VIO-LENCE, ale i novém all stars podniku BMPD (Blitz, Menghi, Portnoy, Demmel). Ale abychom dali prostor i mladé krvi, přinášíme rozhovor s vycházející hvězdou belgického deathu CARNATION.

Třetím dílem pokračuje seriál se studiovým mágem Mikem Fraserem. Vancouverský producent vysvětluje rozdíly mezi analogovým a digitálním zvukem, proč je pro rockovou muziky lepší analog a jak to, že jeho pracovní dny mívaly běžně přes dvacet hodin.

Rubrika Live, tolika coronou bitá a zmožená, se hlásí o život dvěma reporty. Živou verzí mini-Brutalu Josefoff a streamovací verzí Wacken World Wide. Snad příští rok už budeme psát jen o plnohodnotných akcích, jak jsme byli do letoška zvyklí. Všechna čest organizátorům za improvizaci!

Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 2. ledna
Kalendář akcí
27.01. HARAKIRI FOR THE SKY, SCHAMMASCH, GROZA
28.01. ARAKAIN - 40 let
28.01. KATATONIA + SOLSTAFIR, SOM
28.01. THE AMITY AFFLICTION
29.01. KARNIVOOL + THE OCEAN COLLECTIVE
30.01. REVOCATION, GOATWHORE, ALLUVIAL, CREEPING DEATH
31.01. ACCEPT
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace