Nový Spark
venku od 1. června
Muzeum Cliffa Burtona, basáka METALLICY, se otevře ve Švédsku

Muzeum Cliffa Burtona, basáka METALLICY, se otevře ve Švédsku

Ve švédském městečku Ljungby se 14. května otevře muzeum Cliffa Burtona, tragicky zemřelého baskytaristy METALLICY.

Burton zemřel při nehodě tourbusu nedaleko Ljungby 27. září 1986, když METALLICA jela turné po severní Evropě. Bylo mu pouhých 24 let.

V září 2006 byl odhalen pamětní kámen věnovaný Burtonovi u restaurace Gyllene Rasten v Dörarpu kousek od Ljungby. Tenkrát, před 20 lety, Cliff zemřel přímo na silnici, která vede kolem Gyllene Rasten.

Muzeum bude vystavovat fotky, alba, plakáty a vstupenky spolu s rozhovory a fotografiemi od prvního fotografa, který byl na místě havárie, Lennarta Webbberga ze švédských novin Expressen. K dispozici bude také film se vzpomínkami záchranářů a model stage, která obnoví poslední vystoupení skupiny s Burtonem ve Stockholmu, s kopiemi baskytary a bicí soupravy. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i plakát s posledním podpisem Cliffa Burtona.

„Chceme především uctít Cliffa Burtona, který tragicky zemřel uprostřed své kariéry, a mluvit o tom, kým byl jako člověk a jako hudebník. Naším druhým hlavním cílem je vytvořit místo setkávání pro všechny, kteří hledají památeční místo v malé komunitě Dörarp. Chceme pokračovat v práci, kterou fanoušci začali, když začali shánět finanční prostředky na výrobu Cliffova pamětního kamene,“ říkají o projektu jeho organizátoři.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace