Nový Spark
venku od 3. června
Muzikanti vzpomínaji na basáka METALLIKY Cliffa Burtona v livestreamu

Muzikanti vzpomínaji na basáka METALLIKY Cliffa Burtona v livestreamu

Zesnulý baskytarista METALLIKY Cliff Burton by 10. února 2022 oslavil 60. narozeniny. Na jeho počest se konal stejně jako minulý rok speciální livestream, který moderoval Nicholas Gomez.

Mezi hosty se objevili například Gary Holt, kytarista z EXODUS, Charlie Benante (ANTHRAX), Mike Bordin z FAITH NO MORE a mnoho dalších.

Cliff se připojil k METALLICE v roce 1982, kdy ho ostatní členové viděli vystupovat s jeho tehdejší skupinou TRAUMA. Baskytarista se nechtěl přestěhovat do Los Angeles, a tak se celá kapela přesídlila do oblasti San Francisca. Burton hrál na prvních třech studiových albech - „Kill 'Em All“, „Ride The Lightning“ a „Master Of Puppets“. Byl spoluautorem klasických písní jako „Ride The Lightning“, „For Whom The Bell Tolls“, „Fade To Black“, „Creeping Death“ a „Master Of Puppets“.

Jeho život byl tragicky přerušen ve věku 24 let při havárii tourbusu 27. září 1986 ve Švédsku. Burtonovou první náhradou ve skupině byl Jason Newsted, který zůstal v sestavě až do roku 2001. Robert Trujillo se přidal v roce 2003 a zůstává v kapele dodnes.

V roce 2016 se k tragické nehodě, kdy tourbus kapely dostal smyk na ledu a Cliff byl vymrštěn z okna, vyjádřil bubeník Lars Ulrich: „Byli jsme naprosto v šoku, nevěděli jsme, co se stalo. A jako většina teprve dvacetiletých dětí, které se staly svědky něčeho podobného, jsme sáhli po láhvi jakéhokoliv alkoholu, za mě to byla vodka, která mi dělala společnost ještě hodně dlouho. Nebyli jsme dostatečně zralí a ostřílení, abychom věděli, jak se s tím vypořádat. V podstatě jsme se jenom schovávali za alkohol. Měsíce po Cliffově smrti byly šíleně těžké, ale zkusili jsme si nasadit klapky na oči a začali hledat nového basáka. V srdci jsme věděli, že Cliff by byl první, kdo by nám řekl, ať jedeme dál.“

Na záznam celého přenosu se můžete podívat ve videu.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace