Nový Spark
venku od 1. března
Nečekaně zemřel Chris Cornell, legendární zpěvák SOUNDGARDEN a AUDIOSLAVE

Nečekaně zemřel Chris Cornell, legendární zpěvák SOUNDGARDEN a AUDIOSLAVE

Ve věku 52 let zemřel ve středu v noci v Detroitu legendární americký rocker Chris Cornell, frontman SOUNDGARDEN a AUDIOSLAVE. Tiskové agentuře AP jeho náhlé a nečekané úmrtí potvrdil jeho manager Brian Bumbery.

Americký zpěvák Chris Cornell zemřel ve středu večer po koncertu v Detroitu, kde s kapelou SOUNDGARDEN vystupoval v rámci jejich letošního turné. Jeho smrt byla neočekávaná a náhlá a zanechala rodinu v šoku, uvedl jeho agent Brian Bumbery. Sám Cornell totiž několik hodin před svou smrtí napsal na Twitteru krátkou zprávu o tom, že se SOUNDGARDEN konečně dorazil zpět do „rockového města“ Detroit. Příčina jeho nečekaného skonu zatím není známá, lékaři na jejím zjištění pracují.


Chris Cornell spoluzaložil SOUNDGARDEN v roce 1984 v Seattlu. Celosvětově se proslavili o deset let později s albem „Superunknown“, ze kterého pochází také ikonická balada „Black Hole Sun“. Vedle Kurta Cobaina či Eddieho Veddera je Cornell považovaný za jednu z ústředních postav žánru grunge, který se na přelomu 90. let rozšířil právě ze Seattlu do celého světa.


V roce 1997 se skupina kvůli vnitřním neshodám ohledně kreativního směru na několik let rozpadla, svou činnost obnovila až v roce 2010 a o dva roky později vydala své šesté album „King Animal“.


Kromě toho v roce 2001 založil Cornell společně se členy již nefunkční formace RAGE AGAINST THE MACHINE novou skupinu AUDIOSLAVE. Chris Cornell, Tom Morello, Tim Commerford a Brad Wilk spolu nahráli tři studiové nahrávky, než se v roce 2007 jejich superkapela AUDIOSLAVE rozpadla, což vedlo k reunionu a turné RAGE AGAINST THE MACHINE. Frontman Zach de la Rocha však permanentní návrat formace zavrhl, takže si zbývající členové v roce 2016 založili se členy PUBLIC ENEMY a CYPRESS HILL formaci PROPHETS OF RAGE.


Letos 17. ledna pak bylo oznámeno, že se po dvanácti letech dají AUDIOSLAVE znovu dohromady kvůli jednomu vystoupení, které proběhlo 20. ledna v rámci Anti-Inauguračního večírku skupiny PROPHETS OF RAGE, kterým protestovali proti inauguraci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.


Chris Cornell během svého života stihl vydat i pět sólových desek. Letos v březnu vydal singl s názvem „The Promise“. Z jeho neočekávaného úmrtí se většina rockového světa teprve začíná vzpamatovávat a čeká se na další informace ohledně příčiny tragického skonu.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace