Nový Spark
venku od 2. ledna
Nečekaně zemřel Chris Cornell, legendární zpěvák SOUNDGARDEN a AUDIOSLAVE

Nečekaně zemřel Chris Cornell, legendární zpěvák SOUNDGARDEN a AUDIOSLAVE

Ve věku 52 let zemřel ve středu v noci v Detroitu legendární americký rocker Chris Cornell, frontman SOUNDGARDEN a AUDIOSLAVE. Tiskové agentuře AP jeho náhlé a nečekané úmrtí potvrdil jeho manager Brian Bumbery.

Americký zpěvák Chris Cornell zemřel ve středu večer po koncertu v Detroitu, kde s kapelou SOUNDGARDEN vystupoval v rámci jejich letošního turné. Jeho smrt byla neočekávaná a náhlá a zanechala rodinu v šoku, uvedl jeho agent Brian Bumbery. Sám Cornell totiž několik hodin před svou smrtí napsal na Twitteru krátkou zprávu o tom, že se SOUNDGARDEN konečně dorazil zpět do „rockového města“ Detroit. Příčina jeho nečekaného skonu zatím není známá, lékaři na jejím zjištění pracují.


Chris Cornell spoluzaložil SOUNDGARDEN v roce 1984 v Seattlu. Celosvětově se proslavili o deset let později s albem „Superunknown“, ze kterého pochází také ikonická balada „Black Hole Sun“. Vedle Kurta Cobaina či Eddieho Veddera je Cornell považovaný za jednu z ústředních postav žánru grunge, který se na přelomu 90. let rozšířil právě ze Seattlu do celého světa.


V roce 1997 se skupina kvůli vnitřním neshodám ohledně kreativního směru na několik let rozpadla, svou činnost obnovila až v roce 2010 a o dva roky později vydala své šesté album „King Animal“.


Kromě toho v roce 2001 založil Cornell společně se členy již nefunkční formace RAGE AGAINST THE MACHINE novou skupinu AUDIOSLAVE. Chris Cornell, Tom Morello, Tim Commerford a Brad Wilk spolu nahráli tři studiové nahrávky, než se v roce 2007 jejich superkapela AUDIOSLAVE rozpadla, což vedlo k reunionu a turné RAGE AGAINST THE MACHINE. Frontman Zach de la Rocha však permanentní návrat formace zavrhl, takže si zbývající členové v roce 2016 založili se členy PUBLIC ENEMY a CYPRESS HILL formaci PROPHETS OF RAGE.


Letos 17. ledna pak bylo oznámeno, že se po dvanácti letech dají AUDIOSLAVE znovu dohromady kvůli jednomu vystoupení, které proběhlo 20. ledna v rámci Anti-Inauguračního večírku skupiny PROPHETS OF RAGE, kterým protestovali proti inauguraci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.


Chris Cornell během svého života stihl vydat i pět sólových desek. Letos v březnu vydal singl s názvem „The Promise“. Z jeho neočekávaného úmrtí se většina rockového světa teprve začíná vzpamatovávat a čeká se na další informace ohledně příčiny tragického skonu.

Nový Spark
venku od 2. ledna
Kalendář akcí
27.01. HARAKIRI FOR THE SKY, SCHAMMASCH, GROZA
28.01. ARAKAIN - 40 let
28.01. KATATONIA + SOLSTAFIR, SOM
28.01. THE AMITY AFFLICTION
29.01. KARNIVOOL + THE OCEAN COLLECTIVE
30.01. REVOCATION, GOATWHORE, ALLUVIAL, CREEPING DEATH
31.01. ACCEPT
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace