Nový Spark
venku od 2. května
Nechte se roztrhat CODE ORANGE

Nechte se roztrhat CODE ORANGE

Nová světlice ozařuje hardcorové a jsou jím Američané** CODE ORANGE**. Brutální proudy nespoutané energie se valí z těžkých a bolestných riffů této čtveřice se zpívajícím bubeníkem. Tihle borci si to vydřeli a neustoupí ani o píď.

V jejich začátcích se jim smáli, že nejsou dost připravení a hodní být v HC komunitě a ti nyní všem posměváčkům ukazují vztyčený prostředníček a podepisují smlouvu s Roadrunner Records. Jejich třetí album „Forever“ vyšlo v lednu.

CODE ORANGE vyvinuli svůj vlastní inovativní heavy zvuk, který symbolizuje jejich odhodlání se nevzdat a nebrat ne jako odpověď. Jejich do morku kostí kousavý projev si ověřte níže. Doprovodný videoklip je stejně tak znepokojující.

Hudební server Pitchfork nazval jejich předchozí nahrávku „I Am King“ z roku 2014 jako nejvíce dopředu myslící věc roku 2014. „Chtěli jsme si minulou deskou položit nohy na stůl,“ říká bubeník Jami Morgan. „Nyní je tam máme a celej stůl rozkopem.“

Vydání nové desky však není procházka růžovou zahradou, ale je to bolestivý a těžký proces. „Není to lehce běžící proces, je to velmi bolestivé. Řveme na sebe, abychom se dobrali k výsledku. Jsme kamarádi už dost dlouho a jammování pro nás nefunguje. Je to jen bolest, buďto fyzická nebo více bizarní. Existuje mnoho kapel o srandě, zejména v hardcoru. Naše kapela není o srandě. Nikdy to není sranda, ale jsme odměněni,“ manifestuje tvrdý postoj Morgan.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. Rings of Saturn, Necrogoblikon, Mental Cruelty, Left To The Wolves, Harbinger
26.05. Svartidaudi, Saturnalia Temple Almyrkvi
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
A co FAKKER!?