Nový Spark
venku od 3. června
Německé festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring již rázně klepou na dveře

Německé festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring již rázně klepou na dveře

Dvojice německých festivalů Rock Im Park a Rock Am Ring se blíží, koná se již v termínu 2. - 4. června. 2023. Headlinery festivalů jsou rockeři KINGS OF LEON, domácí pankáči DIE TOTEN HOSEN a američtí velikáni FOO FIGHTERS, kteří se na festivalech objeví vůbec poprvé na evropském kontinentu v nové sestavě po smrti bubeníka Taylora Hawkinse.

Původně se měla na festivalech objevit i americká PANTERA, ovšem nakonec byla z programu odebrána kvůli nátlaku ze strany fanoušků a některých politických stran, kterým se nelíbil několik let starý skandál zpěváka Phila Anselma kvůli údajnému hajlování a fakt, že by vystupoval zrovna v Norimberku, kde se koná jeden z festivalů Rock Im Park. PANTERU proto nahradili američtí harcovníci FOO FIGHTERS, kteří jsou momentálně na svém prvním turné v nové sestavě po smrti bubeníka Taylora Hawkinse. Vystoupení na festivalech Rock Am Ring a Rock Im Park jsou v současné době jediné dvě potvrzené evropské show jejich koncertní šńůry.

Dále z programu vypadli například THE DISTILLERS a taky FIVE FINGER DEATH PUNCH, které nahradili BULLET FOR MY VALENTINE. Návštěvníci se mohou těšit i na další velká jména jako ARCH ENEMY, ARCHITECTS, EVANESCENCE, JINJER, LIMP BIZKIT, MACHINE GUN KELLY, MESHUGGAH, MOTIONLESS IN WHITE, PAPA ROACH, RISE AGAINST, TENACIOUS D, THREE DAYS GRACE, TOUCHÉ AMORE, TURNSTILE, FEVER 333 a mnohé další. Headlineři jsou FOO FIGHTERS, DIE TOTEN HOSEN a KINGS OF LEON. Pořadatelé lákají i na zřejmě poslední vystoupení punkových legend NOFX a SUM 41 na festivalech, protože obě kapely oznámily svůj blížící se rozpad.

Dvojice německých festivalů se klasicky koná během prvního červnového víkendu od 2. do 4. června. Rock Im Park se tradičně uskuteční na Zeppelinfield v Norimberku a Rock Am Ring zase na okruhu Formule 1 v Nürburgringu/Eifel. Lístky na festival včetně kempování se momentálně prodávají za cenu 298 Euro. Pro více informací můžete navštívit weby jednotlivých festivalů po kliknutí na odkazy níže.

www.rock-im-park.com

www.rock-am-ring.com

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace