Nový Spark
venku od 31. května
Nový ročník Fotbalové ligy firem Golden Tour startuje již brzy, Spark samozřejmě nemůže chybět

Nový ročník Fotbalové ligy firem Golden Tour startuje již brzy, Spark samozřejmě nemůže chybět

Fotbalová liga firem Golden Tour je projekt, ve kterém se setkávají na sportovním kolbišti týmy firem a různých institucí, aby změřili své síly v halovém fotbale. Golden Tour, zasahující na sva státy, je však více než jen fotbal, říká zakladatel Karel Bláha.

Jak byste v krátkosti popsal projekt „Fotbalová liga firem Golden Tour“, co si pod tím máme představit?
Myšlenka firemní ligy vznikla před 20 lety, kdy jsme uspořádali první ročník této akce. Asi každému je již z názvu jasné, že základní myšlenkou je sportovní aktivita, v tomto případě halový fotbal. My jsme se ho však rozhodli propojit se světem businessu.

Nejedná se tedy pouze o sportovní akci?
Účastníky naší soutěže jsou společnosti a instituce, které mají zájem na tom, aby poskytly svým zaměstnancům mimopracovní vyžití, utužily pracovní kolektiv a poskytly tak určitý benefit navíc. U toho to ale nekončí, těmto společnostem zároveň nabízíme účinnou reklamu, kterou zajišťujeme nejen pomocí našich silných mediálních partnerů, ale také sami díky síti hráčů, kteří jsou v Golden Tour registrovaní a hrají ji, celkem se letos jedná o více než 1500 hráčů.


Znamená to, že Golden tour se neodehrává pouze v turnajových halách?
Ano, jako nadstavbu pak organizujeme také společenské večery ligy, kde se v poměrně neformální atmosféře mají možnost setkat lídři a členové vedení zúčastněných společností. V roce 2017 se jich do projektu, ať již jako účastník nebo jako partner, zapojilo okolo 120. Obchodní část projektu je tak pro nás velmi důležitá, protože motivuje společnosti k vložení prostředků právě do naší soutěže. Fotbalových turnajů se koná v průběhu roku stovky po celé republice, nám se ale podařilo povýšit „běžný turnaj“ na prestižní sportovně-společenskou akci dlouhodobého charakteru.

Mluvíte o halovém fotbalu, ale z pravidel mi přijde, že se jedná spíše o futsalovou soutěž.
Pohybujeme se někdy na pomezí mezi těmito dvěma sporty. Blíže máme k futsalu, ale hrajeme na větší branky (5x2 m) a máme ještě nějaké další změny v pravidlech, aby soutěž byla atraktivnější a padalo více branek.


Naznačil jste, že Golden Tour má poměrně širokou členskou základnu, jakým systémem se vlastně hraje?
V letošním roce jsme Golden Tour pořádali v 5 městech Česka a Slovenska, konkrétně v Praze, kde jsou týmy rozděleny do tří ligových úrovní, v Bratislavě, Ostravě, Plzni a v Brně. V zimním období před startem venkovních soutěží probíhají boje v jednotlivých městech a ty nejúspěšnější týmy se pak setkávají na mezinárodním turnaji EURO Golden Tour, který se koná naopak až na podzim po dohrání soutěží velkého fotbalu. Hostitelství tohoto finálového turnaje rotuje, letos se 24 nejlepších týmů utká 25. listopadu 2017 v hale VUT Brno.

Více informací o firemní lize Golden Tour najdete zde: http://www.goldentour.info/.

A pokud byste chtěli podpořit tým Sparku svým fotbalovým umem, napište obchodnímu řediteli Mírovi Nečasovi na necas@spark-rockmagazine.cz.

Nový Spark
venku od 31. května
Kalendář akcí
21.06. Death Coffee Party
21.06. Billybio
22.06. Lavorovica Fest
22.06. Amity Affliction, Cane Hill
22.06. Dead Kennedys
22.06. Bounty Rock Café Open air
24.06. Disturbed
25.06. Mystic Fest
25.06. Phil Collins
25.06. Slayer
A co FAKKER!?