Nový Spark
venku od 1. února
Železná panna v nejlepších letech

Železná panna v nejlepších letech

V ostří samurajského meče se leskne noblesa, s jakou IRON MAIDEN proplouvají nekonečným tokem času. Jejich aktuální deska „Senjutsu“ je ostře sledovaným počinem, který viditelně rozvášnil masy jejich fanoušků.

Na jedné straně nadšená armáda IRON fans bezvýhradně si užívající více jak osmdesátiminutové dílo a kvitující ponurou stránku alba, pomalejší tempo, propracovanost kompozic… na straně druhé příznivci kapely, kterým právě toto nevoní a novinka jim přijde nudnou suitou roztahaných hudebních ploch.

Objednejte si novinku Senjutsu i další nahrávky a merch IRON MAIDEN v našem Sparkshopu


„Kapela šla na všech úrovních vědomě a sebevědomě po tom, co k ní neodmyslitelně patří. Důkazem uvědomění si všech hudebních, tematických i vizuálních návazností napříč diskografií je i videoklip k pilotnímu singlu „The Writing on the Wall“. Kdesi v pozadí však skupina všechna vyprávění vycházející z historických událostí i skutečných bitev obohatila o mnoho introspektivních úvah a všechny povědomé hudební motivy a postupy pospojovala do nadmíru působivé skládanky,“ píše v titulním devítistránkovém Zlatina Novák Jeřábková.


Po zářijovém čísle nabitém vzpomínkami na zásadní alba začátku podzimu léta páně 1991 pokračujeme v nastaveném trendu i v čerstvém čísle. V Klenotech albových archivů jsme zaostřili na dvě veledíla: „No More Tears“ z diskografie Ozzyho Osbournea a dvojalbum „Use Your Illusion“ někdejších vejlupků GUNS N’ROSES.

V rubrice Galerie titánů se ke slovu dostávají zkušení liverpoolští harcovníci CARCASS. Nezdolní veteráni chirurgických sálů opětovně oprášili a vyvařili své ostré náčiní, aby se mohli pustit do rozmasakrování dalších nevinných, nic netušících duší. Skalpelový virtuos Bill Steer poodhrnul medicínskou plentu a se zářivým úsměvem pod rouškou prozradil něco málo ze zákulisí operačního plánu, kde se chystá zákrok roku, nazvaný „Torn Arteries“.


V rubrice Rockoví mohykáni dostal prostor bubeník Charlie Benante, pozoruhodný hudebník, který nechyběl ani na jednom studiovém album ANTHRAX, současně kontroverzní chlápek, který nemá potíž jít s okolím do otevřeného konfliktu. Další pravidelnou rubriku Ušní průplach opanoval Frank Blackfire z thrashové úderky SODOM. Pozornost si zaslouží i rozhovor s neúnavným kritikem systému Alem Jourgensenem z MINISTRY, domácími thrash jatečníky DEBUSTROL, tajemnou bandou AURI s principálem NIGHTWISH Tuomasem Holopainenem v sestavě nebo TIMES OF GRACE, v jejichž řadách najdeme muzikanty z KILLSWITCH ENGAGE. Za zmínku jistě stojí i pokračování velkého rozhovoru s producentem Nickem Raskulineczem.

V rubrice Holocaust Nightmare najdete materiály DESTRUCTION, MORDRED, ČAD nebo ILLT.

Příjemné chvíle se Sparkem vám za celou redakci přeje Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
08.02. ROLO TOMASSI, HOLY FAWN, HERIOT
09.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
09.02. TWILIGHT FORCE
11.02. BAD OMENS, GHOSTKID, OXYMORRONS
13.02. TURMION KÄTILÖT
14.02. HENRY ROLLINS
14.02. YEAR OF NO LIGHT, NO SPILL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace