Nový Spark
venku od 30. října
Nový ROTTEN SOUND song je tu!

Nový ROTTEN SOUND song je tu!

Finská grindcorová drtička ROTTEN SOUND 25. března představí své sedmé album nazvané „Abuse to Suffer“ a vy nyní máte šanci omrknout song „Lazy Asses“, který desku otevírá. Kapela opět nezklamala a představila vskutku vulkanický grind, který se vašimi reprobednami prožene jako velká voda. Song v překladu znamená „líné prdele“ a kapela ho popsala následovně:

Nás první track začíná intrem, které pro nás udělal náš kamarád Heikki Järvi, který taktéž dělal samply na albu „Exit“ z roku 2004. Nechtěli jsme nic specifického, ale ty znepokojující zvuky které stvořil ideálně prezentují atmosféru tohoto songu, který je jeden z nejagresivnějších z nového alba. I na naše standarty „Lazy Asses“ vystartuje pěkně zostra: rychlé kytary, výbušné bicí a úvodní štěk, který byl silně ovlivněný začátkem alba „Brain Corrosion“ od DEAD INFECTION. Píseň napsal Sami a otevřeně přiznal, že se nechal inspirovat našimi polskými kamarády a dokonce jejich growl použil i na originální demo nahrávce. Všechno ohledně „Lazy Asses“ se točí kolem grindu a to je ten důvod proč jsme tuhle píseň vybraly jako otvírák. Ačkoliv na tomto albu jsou i jiné přísady. Název songu [líné prdele] ukazuje prstem na nejhorší plýtvání penězi a časem - na příživníky v politice. Myslím, že každý z nás dokáže pár jmenovat.

A kdyby jste byli zvědavý jak začíná zmíněné album od polských DEAD INFECTION, tak jejich song můžete omrknout ZDE. Ale i když ROTTEN SOUND opět udeřili devastující silou napalmové sprchy, tak s novým songem mám ten samý problém jako s předešlým albem „Cursed“: produkce. I když je zvuk hutnější a rušnější, tak mi taktéž připadá relativně zahuhlaný. Jako kdyby jste si dali sluchátka o něco dál od uší. Věřím, že hodně lidí ocenilo tenhle hrubší zvuk na „Cursed“, ale mě v porovnáním s například „Murderworks“ zněl až skoro lo-fi. Ale dost negativity, skladatelsky je kapela stále zuřivá a kope jako hřebec, kterého jste v momentě překvapení plácli přes varlata! Na produkci si člověk zvykne.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
28.11. LIVESTREAM U.D.O.
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?