Nový Spark
venku od 1. června
Od Jorna po tip na blackmetalové album roku z ukrajinské Oděsy; 5 alb 24. týdne, která by neměla ujít vaší pozornosti

Od Jorna po tip na blackmetalové album roku z ukrajinské Oděsy; 5 alb 24. týdne, která by neměla ujít vaší pozornosti

JORN – „Over the Horizon Radar“ Norský hardrockový zvon Jorn Lande se v posledních letech spřáhnul s lidmi kolem italské stáje Frontiers Records, což může ponoukat ke vztyčení varovného ukazováku. Nicméně jeho reputace je mezi fanoušky hard´n´heavy enormní a hlas mu pořád slouží, takže za pozornost jeho aktuální počin „Over the Horizon Radar“ určitě stojí. I proto, že se po jeho bok opět vrátil zkušený kytarista Tore Moren.


CIVIL WAR – „Invaders“ Odpadlíci ze SABATON na svých první třech albech ukázali, že i pod novým jménem CIVIL WAR zvládnou válečná témata měnit v epický power metal s mocnými refrény. Před vydáním aktuálního „Invaders“ tak visel menší otazník jen nad tím, jak si s látkou poradí nový zpěvák Kelly Carpenter. Jak ale píše Šárka Urešová v recenzi, kterou najdete v červnovém Sparku, není se čeho bát: „Troufám si tvrdit, že do CIVIL WAR přinesl další rozměr válečných pokřiků velitele armády, který zároveň umí tajuplně vyprávět příběhy z bitev, jež zažil.“

Pořiď „Invaders“ na Sparkshopu


GREY DAZE – „The Phoenix“ Smrt Chestera Benningtona před pěti lety utnula aktivitu LINKIN PARK, probrala však spoluhráče z jeho původní kapely GREY DAZE. Ti aktuálně po albu „Amends“ z roku 2020 vydávají další posmrtný počin „The Phoenix“ a zcela na rovinu, slyšet Chestera znovu řvát v dosud neslyšené muzice, je hned v otvíráku „Saturation (Strange Love)“ na husí kůži. A těžko chlapy podezřívat z nějaké vypočítavosti, tenhle projekt má posvěcení i od Chesterových pozůstalých!

Pořiď „The Phoenix“ na Sparkshopu


WHITE WARD – „False Light“ Na Ukrajině black metal vždy uměli. Nic na tom nemění ani stav válečný a tak se z přístavní Oděsy, kde prý dle muzikantů plyne až na průběžné sirény celkem normální život, zjevil jeden z kandidátů na blackmetalové album roku. Nebo post-blackmetalové? Asi jo, když je v tom saxofon! Anebo noir-metalové? Melancholie, beznaděj, romantika, agrese a sentiment se v tvorbě WHITE WARD potkávají v skutečně jedinečné symbióze! „Koncept alba staví na několika momentech moderní ukrajinské historie. A i když není přímo o současné válce, rozvíjí současnou ukrajinskou kulturu zrozenou z ohně a zkázy, která postihla naši zemi,“ říká kytarista Jurij Kazarijan.


ONI – „Loathing Light“ Jake Oni je mladý kanadský metalista aspirující na mety nejvyšší, stojící v čele kapely, jejíž jméno přijal za své. Chlapík, tak jako mnozí další jeho generace, vstřebávající nejrůznější odnože tvrdé hudby, snažíc se z nich vymodelovat vlastní mix. Na druhé desce ONI tak zaznamenáme death, thrash, core, nu metal a taky dost groovu ala LAMB OF GOD, s nimiž je víc než za dobře. Mladická neurvalost místy převažuje nad originalitou, ale Iggy Pop by asi jen tak někomu na albu nehostoval, ne?

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace