Nový Spark
venku od 3. června
Rej masek v říjnovém Sparku

Rej masek v říjnovém Sparku

V závěru každého roku se vždy snažíme přijít s číslem s nějakým tím bubákem na obálce. Letos tato neoficiální tradice vyšla už na říjen, kdy jsme nemohli zůstat neteční k vydání albové novinky devítky psychopatů z Iowy a tak vám přinášíme nejen příběh SLIPKNOT jako takových, ale hlavě příběh desky, jejíž název by mohl na první dojem působit, že bude v jejich diskografii poslední, což ale téměř jistě není pravda.

Naopak, na své poslední cestě – údajně – se nacházejí KISS. Tyto maskované hrdiny si vzal do parády ten z redakce nejpovolanější, Blackmoon, a v rozšířené Galerii titánů vypráví story ikonického počinu „Creatures of the Night“.

Mezi bubáky lze nepochybně zařadit i norského umělce Bjørna Brema, jenž coby GOTHMINSTER s novým albem – a my zase s rozhovorem – potěší všechny příznivce veškerého goticky temného industriálu. Temnotu skutečného světa na svém novém albu obnažují finští veteráni STRATOVARIUS, jejichž nové album „Survive“ se mimochodem v recenzi Honzy Kozáka dočkalo více než pozitivního hodnocení. Totéž lze říct i o Tobiasi Sammetovi, jenž se s AVANTASIÍ umístil v Top 5 a s nímž vám rovněž přinášíme obsáhlý rozhovor. Z melody ranku můžeme nabídnout CIVIL WAR zpívající nejen o bojích vnějších, ale i těch vnitřních, což ostatně platí i o dnes už bývalé zpěvačce DELAIN Charlotte Wessels, která vydává v krátkém sledu druhé sólové album, opět protknuté smutkem, ale i odhodláním.

Ze zástupců domácí scény se na stránkách aktuálního čísla dostávají ke slovu Jan Haubert z VISACÍHO ZÁMKU v Ušním průplachu, Desed z DARK GAMBALLE v Deep Look Inside, hevíkáři ROXOR a taky PANYCHIDA, kteří coby zástupci extrémnějších žánrů našli místo na stránkách Holocaust Nightmare. Tam je doplňují DISMEMBER, RAZOR, GAEREA a EXHUMED.

A samozřejmě, dojíždíme letní festivalovou sezonu, takže se můžete spolehnout na reportáž z Brutal Assaultu, německého Rock im Parku, ale také ze samostatných koncertů GOJIRY, JUDAS PRIEST či thrashové jízdy v čele s TESTAMENT.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace