Nový Spark
venku od 1. června
Rej masek v říjnovém Sparku

Rej masek v říjnovém Sparku

V závěru každého roku se vždy snažíme přijít s číslem s nějakým tím bubákem na obálce. Letos tato neoficiální tradice vyšla už na říjen, kdy jsme nemohli zůstat neteční k vydání albové novinky devítky psychopatů z Iowy a tak vám přinášíme nejen příběh SLIPKNOT jako takových, ale hlavě příběh desky, jejíž název by mohl na první dojem působit, že bude v jejich diskografii poslední, což ale téměř jistě není pravda.

Naopak, na své poslední cestě – údajně – se nacházejí KISS. Tyto maskované hrdiny si vzal do parády ten z redakce nejpovolanější, Blackmoon, a v rozšířené Galerii titánů vypráví story ikonického počinu „Creatures of the Night“.

Mezi bubáky lze nepochybně zařadit i norského umělce Bjørna Brema, jenž coby GOTHMINSTER s novým albem – a my zase s rozhovorem – potěší všechny příznivce veškerého goticky temného industriálu. Temnotu skutečného světa na svém novém albu obnažují finští veteráni STRATOVARIUS, jejichž nové album „Survive“ se mimochodem v recenzi Honzy Kozáka dočkalo více než pozitivního hodnocení. Totéž lze říct i o Tobiasi Sammetovi, jenž se s AVANTASIÍ umístil v Top 5 a s nímž vám rovněž přinášíme obsáhlý rozhovor. Z melody ranku můžeme nabídnout CIVIL WAR zpívající nejen o bojích vnějších, ale i těch vnitřních, což ostatně platí i o dnes už bývalé zpěvačce DELAIN Charlotte Wessels, která vydává v krátkém sledu druhé sólové album, opět protknuté smutkem, ale i odhodláním.

Ze zástupců domácí scény se na stránkách aktuálního čísla dostávají ke slovu Jan Haubert z VISACÍHO ZÁMKU v Ušním průplachu, Desed z DARK GAMBALLE v Deep Look Inside, hevíkáři ROXOR a taky PANYCHIDA, kteří coby zástupci extrémnějších žánrů našli místo na stránkách Holocaust Nightmare. Tam je doplňují DISMEMBER, RAZOR, GAEREA a EXHUMED.

A samozřejmě, dojíždíme letní festivalovou sezonu, takže se můžete spolehnout na reportáž z Brutal Assaultu, německého Rock im Parku, ale také ze samostatných koncertů GOJIRY, JUDAS PRIEST či thrashové jízdy v čele s TESTAMENT.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace