Nový Spark
venku od 1. prosince
Odepsaný Marilyn Manson má na krku další obvinění, přestože jiné už urovnal

Odepsaný Marilyn Manson má na krku další obvinění, přestože jiné už urovnal

Krok vpřed a dva zpátky. Tak by se dal charakterizovat vývoj soudních peripetií Marilyna Mansona, který je už přes dva roky popotahován po soudech kvůli rozličným sexuálním deliktům. Sérii žalob nastartovaných jeho bývalou přítelkyní Evan Rachel Wood se brání protižalobami a i když slaví ze svého pohledu dílčí úspěchy, další trable přibývají.

Soud nedávno zamítl žalobu na Mansona za sexuální napadení, s níž přišla modelka Ashley Morgan Smithline, a pro změnu mimosoudním vyrovnáním před pár dny skončil muzikantův spor s herečkou Esmé Bianco. Obě byly mezi čtveřicí žen, které se přidaly k původní žalobě bývalé přítelkyně Evan Rachel Wood, kterou mezitím Manson zažaloval za pomluvu.

Nejčerstvější žaloba je anonymní a Mansona viní z toho, že v devadesátých letech sexuálně napadl tehdy nezletilou dívku. Ta vypověděla, že se s ním poprvé setkala ve svých šestnácti letech, v roce 1995, kdy ji během turné pozval do kapelního tourbusu a tam se na ní dopustil „trestného sexuálního jednání“, po kterém jí měl vyhrožovat, že „zabije ji a její rodinu“, pokud o něm někomu poví.

Totéž se mělo opakovat v témže roce ještě jednou, přičemž dotyčná o čtyři roky později, v roce 1999, s kapelou strávila na turné celé čtyři týdny, během nichž ji měl Manson „obtěžovat a sexuálně zneužívat“. V žalobě mimo jiné stojí, že ji Manson „nutil k sexu s ním a s dalšími členy kapely“, „nakazoval jí, co smí a nesmí dělat“, „poskytoval jí drogy“, „častoval rasistickými urážkami“ a říkal jí, že „je tlustá“.

Mimochodem, dotyčná v daném období už coby osmnáctiletá byla údajně přítelkyní bubeníka NINE INCH NAIL Chrise Vrenny, který se později stal členem Mansonovy kapely.

Sám Manson jakákoliv nařčení ze sexuálního zneužívání odmítá a nutno dodat, že zastání našel například u své dlouholeté přítelkyně a později manželky Dity von Teese.

Loni na podzim si postěžoval, jak mu kauzy ničí kariéru, a to jak tu hudební, tak hereckou. Vydavatelství se ho zbavilo, nemůže pořádně koncertovat a přišel i o roli v televizním seriálu. Ve společnosti prý navíc získal pověst sexuálního predátora a násilníka, a to i přesto, že soudy už dříve veřejně zpochybnily důvěryhodnost některých údajných obětí…

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace