Nový Spark
venku od 2. května
PAČESS a Bára Basiková kážou svůj „Katechismus“

PAČESS a Bára Basiková kážou svůj „Katechismus“

Osm měsíců od posledního alba „Absolutno“ přichází pivně didaktický spolek PAČESS s novým albem, který dostal název „Katechismus“. Zpěvačka Bára Basiková je oficiální vokalistkou souboru a kapela začíná psát zcela novou kapitolu do almanachu českého metalu.

NOVÉ ALBUM PAČESS SEŽENEŠ NA SPARKSHOPU

„Písně na desku vznikly po našich zářijových koncertech. Nejprve jsme se rozešli se zpěvákem. Na volný post jako první oslovili Báru a pak už to jelo. V prosinci bubeník Čepa nabubnoval své bicí party, v lednu jsme s Jakubem a Parambou nahráli kytary a v únoru již Bára zpívala u Oty Balage své zpěvy,“ popisuje situaci kapelník Pačess.Na ploše bezmála 40 minut se setkáte s příběhy, mýty a legendami, jakožto i velice složitými současnými tématy, která jsou popisována formou jakéhosi pivního katechismu. Tracklist působí záhadně, nutno podotknout že skladby Kaš, Tisíc a jeden cíl, Dimethylsulfid či Vlk mezi vrbami skrývají spoustu jinotajů či odborných a méně známých faktů a k textům jsou v bookletu šikovně přidány i jakési vysvětlivky, aby našinec opravdu porozuměl.

„Ty skladby mají sílu jakože uvnitř, a nepotřebují nějak lacině exhibovat. Ta naléhavost je především v textech a nástrojích,“ doplňuje Bára.

Album Katechismus vychází na CD a MC 1. května. Svérázný obal skrývající různé symboly vytvořil Vladimír Kokolia mladší. Skupina právě vypustila první singl ve formě lyric videa ke skladbě „Vlk mezi vrbami“, který vzápětí bude následovat videoklip ke skladbě ,“O vodě“. PAČESS v čele s Bárou Basikovou album pokřtí na dvou show a sice 24.4. v Ostravě v klubu Barrák a 27.4. v Drnovicích.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace