Nový Spark
venku od 3. ledna
PATHOLOGIST o rozličných stadiích rozkladu měkkých tkání

PATHOLOGIST o rozličných stadiích rozkladu měkkých tkání

Ve druhém díle povídání s ostravskými pitevními mistry PATHOLOGIST, které naleznete v zářijovém Sparku, jsme si posvítili na závěrečné řadové album „Grinding Opus of Forensic Medical Problems“, které přineslo změnu zvuku, nový přístup k psaní skladeb, ale stalo se také bohužel labutí písní kapely.

Kultovní opusy PATHOLOGIST seženete v našem Sparkshopu

Nyní však tento klenot znovu povstává z popela, a okolnosti jeho vzniku nám opět přiblíží nesmiřitelný vokalista Martin „Cyklo“ Cvilink. A řežeme do finále! „Chtěli jsme, aby lyrika PATHOLOGIST nebyly bláboly, ale víceméně svérázně uchopený popis reálných skutečností. Všechna témata, která jsme v PATHOLOGIST zhudebnili, nebyly nikdy žádné fikce. S odstupem času mohu klidně prohlásit, že to pro nás všechny bylo osudové poznání a záběr PATHOLOGIST se promítl i do našich osobních životů. Kupříkladu Hary byl vážně ohrožen na životě, když mu byla v hlavě diagnostikována mozková výduť. Operace na poslední chvíli ho zachránila. Navíc kdysi přičichl k mrtvolám doslova, neb nějaký čas pracoval v márnici na soudně-lékařském oddělení. Bubeník Stanley zažil pro změnu na vlastním těle amputaci. Jednou v zimě málem umrznul, až mu museli na nohou uřezat oba nekrotizující palce. Basák Killer pro změnu trpí pravidelně emetickou nauzeou, jakmile má vystoupit na pódium před veřejnost. No a já coby sběratel lebek veškerých recentních obratlovců se při osteologické preparaci velmi často setkávám s rozličnými stadii rozkladu měkkých tkání.”


V rámci rozhovoru došlo i na původně plánovanou třetí desku, kterou měl nabubnovat hostující Doc, toho času člen už slavných VADER. „Album domlouvala s managementem VADER naše tehdy vydavatelská firma M. A. B. Records. Skvělý Doc s tím i souhlasil, ale žel bohu k tomu nikdy nedošlo. Když to řeknu kulantně, náš bubeník Stanley začínal mít v oné době jisté zdravotní problémy a stával se poněkud nespolehlivým. Potřebovali jsme mít v týlu pořádný a razantní kulomet, který by měl přesný úder a vydržel hyperrychlé blast beaty. Doc všechno tohle splňoval, akorát z naší strany k realizaci třetí desky nedošlo. Byť už jsme měli na ni taktéž podepsanou smlouvu. Měla se jmenovat „Extremely Censored!“ a na ploše asi dvaceti písní se měl rozprostírat nebývalý hnilobný puch takové intenzity, že by skolil do té doby i nejotrlejší zvrhlíky a nejnemocnější devianty.”

Kompletní rozhovor najdete v zářijovém Sparku. V prodeji pouze do 30. září.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace