Nový Spark
venku od 2. května
PENTAKILL: Digitální kapela z jedniček a nul

PENTAKILL: Digitální kapela z jedniček a nul

Na začátku byla počítačová hra. A na konci hudební fenomén. Anebo spíš hned dva, ale to už bychom předbíhali. Nejdřív totiž musíme PENTAKILL, virtuální heavymetalovou kapelu ze světa počítačové hry League of Legends, prozkoumat zvenčí i zevnitř.

Pomůže nám to pochopit, jak skupina virtuálních postaviček pokořila několik hudebních žebříčků a vydala videoklip, který měl za prvních čtyřiadvacet hodin po svém uvedení tři miliony zhlédnutí.

Je mnoho důvodů, proč lidé hrají League of Legends. Možná se chtějí odreagovat, se hrou je seznámili přátelé, jsou soutěživí, přejí si stát se profesionálními hráči e-sportu, milují mytologii herního světa anebo… mají rádi hudbu. V našem případě metal, ale na své si přijdou i fanoušci taneční hudby, hip-hopu a k-popu. V posledně jmenovaném žánru udělal ostatně hudební tým Riot Games takovou díru do světa, že by si zasloužila vlastní článek, i když zřejmě na stránkách jiného časopisu. Nyní se budeme věnovat kapele, kterou League of Legends svým hráčům představila jako první.


PENTAKILL se poprvé objevil v článku herního oběžníku Journal of Justice, ve kterém fiktivní redaktoři informovali hráče o nejnovějším dění ze světa Runeterry, v němž se příběh League of Legends odehrává. Journal of Justice už dávno neexistuje a příběh League of Legends se během let mnohokrát změnil, ale tentokrát to tolik nevadí. O které legendární kapele se nevypráví pár historek, které dávno překročily hranici mezi realitou a mýtem?

Kompletní článek o PENTAKILL si přečtěte v říjnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
10.06. EVANESCENCE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace