Nový Spark
venku od 2. května
Riot Games oznamuje nové album PENTAKILL

Riot Games oznamuje nové album PENTAKILL

Od středečního večera čeká nejenom na herní a hudební fanoušky jedinečný zážitek. Herní vývojáři z Riot Games spojili své síly s technologickými lídry: společnostmi Wave, VFX a The Mill, aby vytvořili Lost Chapter: An Interactive Album Experience metalové skupiny PENTAKILL.

Novinka je další milníkem vývoje universa Pentakill. Minulý týden tato virtuální skupina oznámila, že chystá nové album III: Lost Chapters. Nepůjde však o klasickou desku, ale o plnohodnotnou cestu do světa Pentakill. Virtuální show zapojí nejmodernější vysílací nástroje a technologie platformy Wave. K tomu navíc využije interaktivní animace VFX a herní technologie kreativního studia The Mill, které za svoji tvorbu již dříve získalo i Oskara.

Od hádanky po epickou show

Už od 29. srpna byli fanoušci na sociální sítích vyzváni, aby vyřešili sérii hádanek, hlavolamů a šifrovaných zpráv od tajemného zdroje. Ten byl nakonec odhalen jako Viego, postava z League of Legends, kterého pohání posedlost po zdokonalování metalu. Po vyřešení hádanek v průběhu čtyř dnů Riot Games vyzve legii fanoušků Pentakill, aby pomohla určit další fázi cesty příběhu Lost Chapters. Ta je naplánována na 8. září ve 22:00. Ihned po koncertu bude album všem k dispozici.

Konceptuální album s hvězdami metalu

III: Lost Chapter je konceptuální album, které spojuje řadu metalových subžánrů. Pentakill se tak dostanou do nových zvukových sfér. Posluchači se mohou těšit na podmanivou sílu hlasů virtuálních postav Karthuse a Kayle, gargantuovské riffy Mordekaisera, brutální basové linky Yoricka, okouzlující zvuk harmonických kláves Soni a hromové údery bubeníka Olafa.


Album III: Lost Chapter vytvořil interní hudební produkční tým Riot Games Music složený ze skladatelů, umělců, producentů a zvukových inženýrů. V týmu nechybí metalový zpěvák Jorn Lande (ex-Masterplan, hlas Karthuse), zpěvačka Noora Louhimo (Battle Beast, hlas Kayle) a zpěvák Per Johansson. Dalšími členy superkapely, která stojí za tvorbou Pentakill jsou Tyler „TELLE“ Smith (The Word Alive), Adam „Nolly“ Getgood (Periphery), Benjamin Ellis (Bloodshot Dawn), klávesista Jose „Atlan“ Aranda a houslista Ray Chen.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace