Nový Spark
venku od 1. června
Riot Games oznamuje nové album PENTAKILL

Riot Games oznamuje nové album PENTAKILL

Od středečního večera čeká nejenom na herní a hudební fanoušky jedinečný zážitek. Herní vývojáři z Riot Games spojili své síly s technologickými lídry: společnostmi Wave, VFX a The Mill, aby vytvořili Lost Chapter: An Interactive Album Experience metalové skupiny PENTAKILL.

Novinka je další milníkem vývoje universa Pentakill. Minulý týden tato virtuální skupina oznámila, že chystá nové album III: Lost Chapters. Nepůjde však o klasickou desku, ale o plnohodnotnou cestu do světa Pentakill. Virtuální show zapojí nejmodernější vysílací nástroje a technologie platformy Wave. K tomu navíc využije interaktivní animace VFX a herní technologie kreativního studia The Mill, které za svoji tvorbu již dříve získalo i Oskara.

Od hádanky po epickou show

Už od 29. srpna byli fanoušci na sociální sítích vyzváni, aby vyřešili sérii hádanek, hlavolamů a šifrovaných zpráv od tajemného zdroje. Ten byl nakonec odhalen jako Viego, postava z League of Legends, kterého pohání posedlost po zdokonalování metalu. Po vyřešení hádanek v průběhu čtyř dnů Riot Games vyzve legii fanoušků Pentakill, aby pomohla určit další fázi cesty příběhu Lost Chapters. Ta je naplánována na 8. září ve 22:00. Ihned po koncertu bude album všem k dispozici.

Konceptuální album s hvězdami metalu

III: Lost Chapter je konceptuální album, které spojuje řadu metalových subžánrů. Pentakill se tak dostanou do nových zvukových sfér. Posluchači se mohou těšit na podmanivou sílu hlasů virtuálních postav Karthuse a Kayle, gargantuovské riffy Mordekaisera, brutální basové linky Yoricka, okouzlující zvuk harmonických kláves Soni a hromové údery bubeníka Olafa.


Album III: Lost Chapter vytvořil interní hudební produkční tým Riot Games Music složený ze skladatelů, umělců, producentů a zvukových inženýrů. V týmu nechybí metalový zpěvák Jorn Lande (ex-Masterplan, hlas Karthuse), zpěvačka Noora Louhimo (Battle Beast, hlas Kayle) a zpěvák Per Johansson. Dalšími členy superkapely, která stojí za tvorbou Pentakill jsou Tyler „TELLE“ Smith (The Word Alive), Adam „Nolly“ Getgood (Periphery), Benjamin Ellis (Bloodshot Dawn), klávesista Jose „Atlan“ Aranda a houslista Ray Chen.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace