Nový Spark
venku od 1. července
PINK FLOYD díky novému singlu pomůžou Ukrajině víc než 13,5 milionem korun

PINK FLOYD díky novému singlu pomůžou Ukrajině víc než 13,5 milionem korun

Když PINK FLOYD na jaře vydali singl „Hey Hey Rise Up“, první společně nahranou skladbu od roku 1994, přislíbili, že výtěžek z ní pošlou na podporu charitativním organizacím pomáhajícím na válkou stižené Ukrajině.

Podobné počiny nejsou neobvyklé, i když nejednoho fanouška nepochybně napadne, kolik v dnešní době může jediný singl vynést. PINK FLOYD uvedli, že ten jejich, vydaný původně digitálně, až později také na CD a LP, za zhruba osm měsíců vydělal 450 tisíc liber, v přepočtu víc než 12 milionů korun.

PINK FLOYD na Sparkshopu

Kapela částku oficiálně zveřejnila při příležitosti díků všem, kteří si skladbu pořídili a pomohli tak přispět na dobrou věc. David Gilmour s Nickem Masonem navíc přispěli dalšími padesáti tisíci, aby sumu zaokrouhlili na půl milionu liber a na konta humanitárních organizací jako jsou Hospitallers, Kharpp, Vostok SOS, Livyj bereh a Kyiv volunteer tak poputuje víc než 13,5 milionu korun.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace