Nový Spark
venku od 2. října
PINK FLOYD nahráli po 28 letech nový song! Podpoří jím Ukrajinu

PINK FLOYD nahráli po 28 letech nový song! Podpoří jím Ukrajinu

Legendární britská kapela zveřejnila videoklip ke skladbě „Hey Hey Rise Up“. Jedná se o první originální hudbu, kterou skupina složila od roku 1994 a alba „The Division Bell“. Výtěžek půjde přímo na humanitární pomoc Ukrajině.

K Davidu Gilmourovi a Nicku Masonovi se přidal dlouholetý basák skupiny Guy Pratt a klávesák Nitin Sawhney. Ve skladbě byly použity vokály ukrajinského zpěváka Andrije Chlyvňuka z kapely BOOMBOX.

„Stejně jako mnozí další jsme cítili zuřivost a frustraci, když jsme se stali svědky ohavné invaze do nezávislé a mírumilovné demokratické země a vraždění jejích obyvatel jednou z největších mocností na světě,“ vysvětluje své motivy složit píseň na podporu Ukrajiny Gilmour.

Gilmour se nedávno dočetl, že Andrij opustil své turné s BOOMBOX a vrátil se na Ukrajinu, aby chránil svou zemi. Spojil se s ním, když byl kvůli zraněním v nemocnici. Přehrál mu kousek písničky a dostal od Andrije požehnání. Vizuál videa se soustředí na slunečnici – jeden ze symbolů Ukrajiny, a je inspirován virálně se šířícím videem Ukrajinky, která na ruské vojáky hází slunečnicová semínka, aby z nich pak vyrostly slunečnice, až je zahrabou do hrobů.

PINK FLOYD již dříve stáhli z ruských a běloruských streamovacích platforem jako je Spotify veškerou hudbu kapely od roku 1987 a sólovou tvorbu Davida Gilmoura na znamení odsouzení ruské invaze.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace