Nový Spark
venku od 3. ledna
Poslechněte si singl z debutu Jordisonovy bokovky

Poslechněte si singl z debutu Jordisonovy bokovky

Joey Jordison, bubeník SLIPKNOT, má jen pár dní před vydáním debutu svého bočního projektu SCAR THE MARTYR. Bezejmenné album vyjde 1. října a čerstvě je z něj k vidění videoklip k prvnímu singlu „Blood Host“.

Svůj nový projekt Jordison začal před dvěma lety, když se pozvolna pouštěl do skládání nových skladeb pro SLIPKNOT. Nakonec měl prý ale tolik nápadů, že se rozhodl přestat a část jich využít pro vlastní desku. A i když většinu věcí skládal a částečně i nahrával sám, nakonec kolem sebe poskládal plnohodnotnou sestavu. Nejznámějším jménem v ní je Chris Vrenna, bývalý klávesák MARILYN MANSON a NINE INCH NAILS, zkušenosti z DARKEST HOUR a THREAT SIGNAL s sebou přináší zase kytarista Kris Norris. Průpravu prozměnu od Devina Townsenda má druhý kytarista Jed Simon, pořádně představit tak potřebuje především vokalista Henry Derek Bonner z jistých BLOOD PROMISE.

„Ty skladby v zásadě vycházejí z post-punku a raných podob industriálu, ale tyhle vlivy jsou propojené s masivními kytarovými riffy. Chris, Kris i Jed do výsledného mixu přidali zase další barvy a Henryho vokál je pak taková třešnička na dortu. Nakonec je to tedy kolektivní přínos výrazných individualit, co činí SCAR THE MARTYR tak jedinečnými,“ přibližuje Jordison nahrávku, kterou pomáhal produkovat Rhys Fulber, bývalý člen elektro-industriálních veteránů FRONT LINE ASSEMBLY.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
22.01. PERSISTENCE TOUR
26.01. SABATON, APOCALYPTICA, AMARANTHE
27.01. THE HU
28.01. DARKEST HOUR, FALLUJAH, BLOODLET, UNE MISERE, LOWEST CREATURE
30.01. URIAH HEEP
31.01. URIAH HEEP
01.02. URIAH HEEP
01.02. IMMINENCE
01.02. DISILUSSION, VOTCHI
02.02. EQUILIBRIUM, LORD OF THE LOST, NAILED TO OBSCURITY
A co FAKKER!?