Nový Spark
venku od 31. července

Poslechněte si singl z debutu Jordisonovy bokovky

Joey Jordison, bubeník SLIPKNOT, má jen pár dní před vydáním debutu svého bočního projektu SCAR THE MARTYR. Bezejmenné album vyjde 1. října a čerstvě je z něj k vidění videoklip k prvnímu singlu „Blood Host“.

Svůj nový projekt Jordison začal před dvěma lety, když se pozvolna pouštěl do skládání nových skladeb pro SLIPKNOT. Nakonec měl prý ale tolik nápadů, že se rozhodl přestat a část jich využít pro vlastní desku. A i když většinu věcí skládal a částečně i nahrával sám, nakonec kolem sebe poskládal plnohodnotnou sestavu. Nejznámějším jménem v ní je Chris Vrenna, bývalý klávesák MARILYN MANSON a NINE INCH NAILS, zkušenosti z DARKEST HOUR a THREAT SIGNAL s sebou přináší zase kytarista Kris Norris. Průpravu prozměnu od Devina Townsenda má druhý kytarista Jed Simon, pořádně představit tak potřebuje především vokalista Henry Derek Bonner z jistých BLOOD PROMISE.

„Ty skladby v zásadě vycházejí z post-punku a raných podob industriálu, ale tyhle vlivy jsou propojené s masivními kytarovými riffy. Chris, Kris i Jed do výsledného mixu přidali zase další barvy a Henryho vokál je pak taková třešnička na dortu. Nakonec je to tedy kolektivní přínos výrazných individualit, co činí SCAR THE MARTYR tak jedinečnými,“ přibližuje Jordison nahrávku, kterou pomáhal produkovat Rhys Fulber, bývalý člen elektro-industriálních veteránů FRONT LINE ASSEMBLY.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?