Nový Spark
venku od 1. června

Potvrzeno: Wayne Static zemřel na smrtelnou kombinaci léků a alkoholu

Více než čtyři měsíce po smrti lídra STATIC-X Wayna Statica zveřejnili vyšetřovatelé oficiální příčinu jeho skonu. Byla jí smrtelná kombinace alkoholu a léků, mezi jinými Xanaxu, užívaného na snížení úzkosti, a Oxykodonu proti bolesti. Podle manželky Tery jej Wayne bral denně.

Ve zprávě koronera stojí: „1. listopadu, přesně v 7:00, šli Wayne a jeho žena spát. Dle výpovědi jeho ženy si Wayne předtím vzal půl prášku Oxykodonu, který měla ona předepsaný. Taky požil neznámé množství alkoholu. Jeho žena se probudila kolem 15:30, našla Wayna mrtvého a v 15:47 zavolala na tísňovou linku. Záchranáři, kteří na místo dorazili, potvrdili smrt v 16:00. Cizí zavinění nebo známky boje na místě objeveny nebyly.“

Nezbývá než zopakovat: odpočívej v pokoji, Wayne…

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo