Nový Spark
venku od 28. června

POWERWOLF: vycházející heavy metalová hvězda

POWERWOLF

Vlčí modlitby pro Prahu

    1. 2013 - Retro Music Hall, Praha

Ve jménu Otce, syna i ducha...budiž prolita vlčí krev. Pro tento večer spíše ale krev fanoušků. Ta se v narvaném a vyprodaném Retru vařila v žilách od hrombijícho intra „Lupus Daemonis” až po závěrečnou „In The Name of God”. Všichni jako smyslu zbavení žehnali kazateli Attilovi a jeho neohrožené vlčí družině.

Metalová histerie

Atmosféra, kterou nelze označit jinak než heavy metalová hysterie. Paroháče létaly vzduchem a chorály se pěly hromadně jako při mši svaté. Češi mají po SABATON nové metalové hrdiny a v Praze je přivítali přímo královsky. Tradičně zmalovaný kvintet hrne koncert jako neohrožená zvířecí smečka, pro kterou je metal zákonem a zábava kořením.

Byť nejde o nic jiného než klasický power metal s příchutí operního vokálu a kostelních varhan, nelze POWERWOLF upřít jejich osobitý rukopis. Na powermetlové scéně jsou dobře rozpoznatelní, což potvrdili i v Praze. Přesto, kdo kapelu zná z festivalů, ví, že velká pódia vlkům svědčí a natěsnat tuhle energickou partu na několik pár metrů čtverečních je jako popírání jejich metalových pudů.

Lehce rozpačitý dojem podtrhoval i zastřený zvuk, který se chvílemi sléval do nečitelné koule. To byly ale momenty, kdy se ozvali fanoušci a své hrdiny burcovali neúnavně nocí. Potlesky nebraly konce a stejně tak ani slova pokory a díků. Naprosto zbytečné a laciné bylo sólo na bicí. Nejenže Roel Van Helden nepatří mezi Bůh ví jaké ranaře, ale šlo o tolik nudný break, že hned bych doporučil vzít tušku a položku „Drum solo” tučně přeškrtnout.

A otázka druhá - Kriste pane na nebi, proč zůstalo v hříchu zapomenuto debutní album „Return in Bloodred”, které dosud kapela nedokázala překonat?! Přesto resumé je prosté a jasné - POWERWOLF jsou vycházející heavy metalová hvězda, kterou lze bez ostychu označit jako senzaci. A to zaslouženě. Krví prosáklé hymny působí na lidi jak Písmo svaté a k tomu dokonale propracovaná image včetně pódiového projevu, to je zkrátka artikl, který prodává. Teď jen neusnout na vavřínech!!!

Text:David HAVLENA

Foto: Mirek VALENTA

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
17.07. Rammstein
18.07. Gothoom
19.07. Enter The Eternal Fire
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
A co FAKKER!?