Nový Spark
venku od 1. prosince

PRIMAL FEAR, BULLET, MESSENGER - 15.2.2014, Zlín, Masters of Rock Café

Nájezd powermetalových hord pokračoval na Zlínsku i další únorový víkend. PRIMAL FEAR propagují své nové album „Delivering the Black“ a druhý headliner tohoto turné se vyloupl ze Švédska - v podobě milovníků starých rockových a metalových pořádků BULLET.

Celou parádu však uvedli MESSENGER, takto krajané PRIMAL FEAR. Jenže k optimálnímu výkonu, na který by člověk mohl být natěšený díky jejich poslední poměrně překvapivě velmi dobré desce „Starwolf - Part 1: The Messengers“ jim chyběl nejen druhý hospitalizovaný kytarista, ale i zvláštní zvuk, který se buď vracel jako ozvěna anebo vycházel jak z dutého stromu. Nechce se mi podezřívat zvukaře z úmyslu, ale s příchodem BULLET tyto neduhy zmizely. A tak nezbývá než si na MESSENGER počkat při lepší zvukové kulise, protože třeba zpěvák Siegfert Schüßler je jeden z utajených klenotů tohoto stylu.

Stejně jako před týdnem při koncertu U. D. O. se mezi dva powermetalové akty vklínila kapela, která ctí rané osmdesátky, ale ještě více předchozí dekádu. Poslední deska BULLET, to je totiž střídavý proud jako vyšitý. A Švédové evidentně tuto hardrockovou podobu milují, o čemž svědčily nejen skladby, ale i jejich image. Klubové prostory jsou pro jejich přímočarý nášup ideálním prostředím a řekl bych, že BULLET rozhýbali i ty, kteří o nich do tohoto okamžiku neměli ani tušení. V paměti určitě kromě energického výkonu utkví i hrozící zdvižený prst zpěváka Daga Hella Hofera, který sice vizáží nepřipomíná atlety typu Bruce Dickinsona (spíše teda Messiaha Marcolina), hlas mu však řezal celou dobu jako naostřená cirkulárka.

A hlas byl samozřejmě hlavním motivem i v tečce za celým večerem. Ralf Scheepers je totiž pouze jeden a v současnosti neznám vokalistu, který by dokázal odzpívat v takovém nasazení a především hlasovém rozsahu celý koncert. Když se navíc živě z playlistu PRIMAL FEAR odstraní skladby, které na deskách pouze přešlapují, je z toho špičkový zážitek. Všemu ještě dával korunu vysmátý Tom Neumann, který pro toto turné nahradil Magnuse Karlssona a evidentně dodal PRIMAL FEAR šťávu. Jeho kytarové dialogy s Alexem Beyrodtem byly úžasné, až si říkám, že by se Tom měl zúčastnit nahrávání dalšího alba kapely. Poslední studiovky PRIMAL FEAR mi sice stoprocentně nesedí, ale živě je tato kapela stále neskutečný válec. Proto doufám, že letošní monstr světové turné jim klapne do posledního detailu.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace