Nový Spark
venku od 2. října
Pryč s tmáři a tyrany aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Pryč s tmáři a tyrany aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

BEHEMOTH – „Opvs Contra Natvram“

Od recenzujících Tomáše Vítka a Petra Adámka sice dostali jen čtyři a půl hvězdy, v celkovém součtu však BEHEMOTH s novinkou „Opvs Contra Natvram“ v zářijovém čísle dosáhli na bodový průměr 4,57, což jim vyneslo měsíční prvenství a v celoročním redaktorském Top 50 průběžné šesté místo. „BEHEMOTH přidali na razanci a agresivitě, což je jedině ku prospěchu věci, protože tak bezhlavě nemíří do srdce líbivého extrémního mainstreamu, ale spíše nechávají oživit ducha starých undergroundových principů v současném zdobném produkčním rubáši,“ píše v doplňkové recenzi Ondrowik Šmilauer, který Nergalovi a spol udělil hvězd pět.

Pořiď „Opvs Contra Natvram“ na Sparkshopu

CLUTCH – „Sunrise on Slaughter Beach“

CLUTCH mají blíž k rocku a blues, jejich zařazení do line-upu letošního Brutal Assaultu však dokládá, jakému respektu se těší i mezi vyznavači těch nejextrémnějších žánrů. Vždyť čtveřice z Marylandu je ztělesněním poctivé vousaté chlapskosti, žádných nabalzamovaných hipsteřin z barber shopu. A jejich muzika je stejná. Tvrdá, drsná, budící respekt, ale zároveň vzhlížející na svět s řádnou mírou nadhledu.

CLUTCH na Sparkshopu

GOGOL BORDELLO – „Solidaritine“

GOGOL BORDELLO si našli cestu do srdcí milionů, když na svém třetím albu „Gypsy Punks: Underdog World Strike“ (2005) hlásali fialovou módní revoluci. Dnes jsou oděni do žluto-modré a není to od nich jen tak nějaké gesto. Frontman tohoto splašeného multinárodního souboru Eugene Hütz hrdost na své ukrajinské kořeny dává najevo dlouhodobě, po napadení své rodné země Rusy navíc inicioval několik benefičních akcí, včetně společné skladby „Man with the Iron Balls“ nahrané s Lesem Claypoolem z PRIMUS jako poklonu prezidentu Zelenskému. Albová novinka „Solidaritine“ je zatím posledním dílkem tohoto angažovaného puzzle.

SUEDE – „Autofiction“

Jestliže SUEDE měli v kariéře i mnohé popové momenty, díky nimž byli zejména v devadesátých letech zbožňováni skutečnými masami, dnes, kdy už nepotřebují nikomu nic dokazovat, vsázejí zase na sílu kytarového zvuku. Dnes už padesátníci se na své deváté desce vracejí ke kořenům a přicházejí s kolekcí skladeb, která je syrová, místy až punková, přesto sexy tak, jak umí být jen oni.

THE MARS VOLTA – „The Mars Volta“

Podobně náhle a nečekaně jako loni PORCUPINE TREE letos svůj reunion ohlásili další mistři progresivního rocku THE MARS VOLTA. Inovativní marketingovou kampaň doplnily zakrátko možná až příliš umělecky pojaté videoklipy a nyní je venku konečně i celé album. První po deseti letech, s eponymním názvem, značícím, že Bixler-Zavala a Rodriguez-López začínají nanovo.

Novinku THE MARS VOLTA najdeš na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace