Nový Spark
venku od 2. října
Smrtka kosí rock’n’roll. Další slavná oběť

Smrtka kosí rock’n’roll. Další slavná oběť

V posledních několika dnech přišel svět kytarové muziky o známá jména. Nejnovější zpráva hovoří o tom, že scénu opustil bývalý zpěvák norské heavymetalové kapely TNT Tony Mills.

Miles zemřel včera po půlročním boji s rakovinou slinivky ve věku sedmapadesáti let. Zpíval také v kapelách SHY, SERPENTINE a působil také sólově, vydal šest autorských desek.

Stonerrockoví CLUTCH oznámili, že zemřel jejich bývalý klávesista Mick Schauer, který se podílel na albech „Robot Hive/Exodus“ a „From Beale Street to Oblivion“. Marylandská kapela získala ve své době díky jeho vkladu nový, záhadnější zvuk.

Do rockového nebe se odebral i Ric Ocasek. Zpěvák a kytarista powerpopových THE CARS skonal na následky kardiovaskulárního onemocnění ve věku 75 let. Během své kariéry Ocasek také produkoval, stojí za zvukem desek kapel BAD RELIGION nebo WEEZER.

Už minulý týden našla smrt amerického zpěváka Eddieho Moneye, který se zapsal do rockové historie megahitem „Two Tickets to Paradise“. Vlastním jménem Edward Joseph Mahoney zemřel po boji s rakovinou jícnu a spojenými srdečními komplikacemi.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
15.10. VLADIMÍR GUMA KULHÁNEK 75 LET
15.10. CRADLE OF FILTH
15.10. JETHRO TULL'S MARTIN BARRE & BAND
16.10. JETHRO TULL'S MARTIN BARRE & BAND
18.10. HARDLINE, BLACK TIGER, VICE
18.10. OMEGA, CITRON
18.10. Die Happy
19.10. OMEGA, CITRON
19.10. Die Happy
21.10. ENTOMBED A.D., ABORTED, BAEST
A co FAKKER!?