Nový Spark
venku od 30. ledna
Smrtka kosí rock’n’roll. Další slavná oběť

Smrtka kosí rock’n’roll. Další slavná oběť

V posledních několika dnech přišel svět kytarové muziky o známá jména. Nejnovější zpráva hovoří o tom, že scénu opustil bývalý zpěvák norské heavymetalové kapely TNT Tony Mills.

Miles zemřel včera po půlročním boji s rakovinou slinivky ve věku sedmapadesáti let. Zpíval také v kapelách SHY, SERPENTINE a působil také sólově, vydal šest autorských desek.

Stonerrockoví CLUTCH oznámili, že zemřel jejich bývalý klávesista Mick Schauer, který se podílel na albech „Robot Hive/Exodus“ a „From Beale Street to Oblivion“. Marylandská kapela získala ve své době díky jeho vkladu nový, záhadnější zvuk.

Do rockového nebe se odebral i Ric Ocasek. Zpěvák a kytarista powerpopových THE CARS skonal na následky kardiovaskulárního onemocnění ve věku 75 let. Během své kariéry Ocasek také produkoval, stojí za zvukem desek kapel BAD RELIGION nebo WEEZER.

Už minulý týden našla smrt amerického zpěváka Eddieho Moneye, který se zapsal do rockové historie megahitem „Two Tickets to Paradise“. Vlastním jménem Edward Joseph Mahoney zemřel po boji s rakovinou jícnu a spojenými srdečními komplikacemi.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
17.02. DIABOLICAL, DEVILISH IMPRESSIONS, DARK MIRROR OV TRAGEDY
19.02. MONUMENTS, HEART OF A COWARD
19.02. TESTAMENT
20.02. UNEARTH, PRONG, DUST BOLT
21.02. 3TEETH
21.02. MISTER MISERY
21.02. WHEEL, MADEBYTHEFIRE
22.02. RAGE, SERENITY, VANISH
22.02. NÁROĎÁK CROSSOVER FEST
24.02. THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
A co FAKKER!?