Nový Spark
venku od 2. května
Psychedelický festival Soulstone Gathering bude za humny

Psychedelický festival Soulstone Gathering bude za humny

Na podzim se u nás, zejména ve velkých městech, koná spousta zajímavých a zásadních akcí a na spoustě z nich určitě nebudete chybět. Nicméně, občas člověka přepadne chuť zkusit něco jiného, někde jinde. Opustit známý rybník a vydat se do světa omrknout, jak dělají metal za čárou.

Ideální šancí na změnu může být krakovský festival Soulstone Gathering. Ve dnech 9. a 10. 11. se v klubu Zet Te Pe v Krakově rozezní psychedelické tóny lineupu složeného z kapel, které mají blízko k žánrům jako doom, sludge či stoner metal. Dva dny psychedelického oparu budou navozovat jména jako YOB, MY SLEEPING KARMA, SPACESLUG či WIEGEDOOD.


S headlinery YOB jsme pořídili hodně osobní rozhovor s frontmanem Mikem Scheidtem, jenž málem zemřel v důsledku vážné nemoci. Interview najdete aktuálně v říjnovém čísle Sparku. Předplatitelé už ho mají doma, ve volném prodeji bude v úterý v trafikách.


Psychedelická nirvána SOULSTONE GATHERING se bude letošní rok konat již po čtvrté a festival se za svou tříletou historii brzy etabloval jako žánrová jednička v Polsku. Jeho ambicí je však dále růst a přesáhnout domácí hranice. Pro příznivce líných a táhlých metalový tónů, ale i pro dobrodruhy, kteří se nebojí vytáhnout nos z domova, může být Soulstone Gathering velkým lákadlem letošního listopadu.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace