Nový Spark
venku od 3. června
Vyznání antikrista

Vyznání antikrista

Podzim přišel s prudkým ochlazením a říjnové číslo se odělo do temného hávu. Nergal a jeho chlapi z polské extrémní bestie BEHEMOTH přichází s jedenáctým přikázáním v podobě alba „I Loved You At Your Darkest“. Osobitý Nergal je ústřední postavou této hry a dokládá, že urputnust a zápal pro věc vás můžou dostat setsakra daleko.

Rozhovor s Nergalem dalece přesahuje rámec standardních rozhovorů o nové desce. Jakožto velmi zajímavá postava má vyhraněný názor na spousty hudebních i nehudebních aspektů života. Když přišla řeč na politiku a stav české a polské společnosti, Nergal jasně deklaruje své sympatie k Čechům. „Česká republika mi přišla vždy jako velmi chytrá a sekulární společnost s výraznou odlukou státu od církve,“ svěřil se Sparku. Rozhovor, stejně jako Nergal sám, je velmi inspirativní. Frontmanova schopnost dívat se na svět nestandardní optikou je fascinující.


Neoficiálním podtitulkem čísla je „Made in Poland“, neboť se věnujeme i dalšími hudebnímu klenotu našich severních sousedů, RIVERSIDE. Novinka mistrů progresivního žánru, „Wasteland“, pojednává o brutálním citovém zásahu do kapelního života, nečekané smrti zakládajícího člena Piotra Grudzińského. Rozhovor s hlavním skladatelem Mariuszem Dudou měl již od začátku jasné hlavní téma. Do třetice zastupuje Polsko rubrika prog, věnovaná kapelám právě z této země.


Galerie Titánů je věnována industriální legendě NINE INCH NAILS. Své fanoušky zkoumá pichlavýma očima obnažené reality Trent Reznor na tři dekády. Ponořme se do jejich příběhu plného drogového jedu, vizionářské hudby a titánsky silných emocí.

Říjnové číslo je bohaté na rozhovory. Naši redaktoři a redaktorky zpovídají YOB, KORPIKLAANI, MAYAN, SOULFLY, VOIVOD či domácí legendu TITANIC. Rubrika vzývačů všeho mrtvého a černého, Holocaust Nightmare, opět čpí sírou a hnilobou. JUNGLE ROT, PIG DESTROYER, KRISIUN, INFESTUS, OUTRE či Eric Peterson s jeho blackovým projektem DRAGONLORD jsou mezi zpovídanými.

Zvláštní pozornost je tentokráte třeba věnovat Kulturní špionáži, neb ta si bere na paškál klíčovou postavu producentského řemesla, Rosse Robinsona. KORN, SLIPKNOT, SEPULTURA, SOULFLY či RED FANG hřeje v kapse deska s jeho produkčním umem a know-how.

Říjen přináší i jednu zásadní novinku, rubriku věnovanou čistě vinylovým re-edicím s názvem Asfalt and more. Sám šéfredaktor Karel Balčirák pro vás vybírá a hodnotí nejlepší vinylové kousky, které vychází.

Jak praví nestor teleshoppingu Horst Fuchs, to ale není všechno! Spark přináší samozřejmě standardní nálož recenzí, reportů a zpráv z tvrdě hudebního světa. Nezbývá se než začíst a zamyslet se nad naším směřováním na tomto světě.

METAL FOREVER!


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace