Nový Spark
venku od 1. června
YOB: Hudba léčí

YOB: Hudba léčí

Hudba málokteré kapely v rámci stoner/doom ranku má tak silné grády jako produkty oregonských YOB. Vybudovaný kredit šel téměř celý k čertu, když byla zpěvákovi a kytaristovi Mikeovi diagnostikována zákeřná břišní choroba, která jej málem odeslala do věčných lovišť.

Mike se však ze zdravotních problémů po mnoha peripetiích dostal. Okolnosti, které jsou místy až morbidně vtipné podrobně rozebíráme v aktuálním čísle. Příběh končí happy endem v podobě nové desky „Our Raw Heart“.

„Umění ve svých mnoha formách dokáže uzdravovat. Muzika má výhodu, že silně zasahuje emoce, které spouští spoustu tělesných procesů. Dokáže také hovořit univerzálním jazykem. Pouhá mluva takovou sílu nemá, ale hudba ano. Pokud připustíme takto markantní vliv a přesah, musíme připustit i skutečnost, že hudba může léčit nemocné tělo na mnoha úrovních,“ pravil v rozhovoru pro Spark frontman Mike Scheidt.


YOB se objeví jako headliner indoor festivalu Soulstone Gathering v listopadu v Krakově.


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
16.07. ANTHRAX - live stream
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace