Nový Spark
venku od 2. února
PUSCIFER se i s druhým singlem z „Normal Isn´t“ vracejí do osmdesátek

PUSCIFER se i s druhým singlem z „Normal Isn´t“ vracejí do osmdesátek

Pár dní po ohlášení nového alba „Normal Isn´t“ a představení prvního singlu v podobě skladby „Self Evident“ jsou tu PUSCIFER s ukázkou číslo dvě. Kouskem nazvaným „Pendulum“, s klipem protaženým na štědrých osm minut.

„Dramatická a romantická povaha této skladby mě ve vzpomínkách vrací na potemnělý tanečný parket klubu Iguana v Austinu v Texasu kolem roku 1985. Úplně cítím tu vůni hřebíčkových cigaret,“ říká ke kousku, který je prý poctou temně osmdesátkovému undergroundu, Maynard James Keenan.

Nový materiál PUSCIFER je prý celkově temnější, kytarovější, syrovější a taky agresivnější. „Odráží dobu, ve které žijeme,“ podotýká Maynard k názvu alba. „Jako vypravěči a umělci je naší prací pozorovat, interpretovat a podávat zprávy. Vnímáme své okolí a sdílíme to, co vidíme, a to, co vidíme kolem sebe, se nám nezdá normální. Ani zdaleka ne.“

„Normal Isn´t“ vyjde 6. února 2026 a jako hosté se na něm objeví mimo jiné i Keenanův spoluhráč z TOOL, bubeník Danny Carey, nebo baskytarový veterán Tony Levin, jenž přispěl rovnou do dvou skladeb.

Album předobjednáš na Sparkshopu .


Nový Spark
venku od 2. února
Kalendář akcí
28.01. VÍTKOVO KVARTETO, SKRAT
28.01. ENSIFERUM, FREEDOM CALL, DRAGONY
31.01. SYLOSIS, REVOCATION, DISTANT, LIFE CYCLES
31.01. REDZED
01.02. JOHNNIE GUILBERT
03.02. CRYPTOPSY, 200 STAB WOUNDS, INFERI, CORPSE PILE
04.02. BASS DRUM OF DEATH
05.02. NANOWAR OF STEEL
06.02. JONATHAN ROY
06.02. KIM DRACULA
A co FAKKER!?
logo