Nový Spark
venku od 2. října
Recenze: EXTREME NOISE TERROR - „Extreme Noise Terror“

Recenze: EXTREME NOISE TERROR - „Extreme Noise Terror“

  • Interpret: EXTREME NOISE TERROR
  • Album: Extreme Noise Terror
  • Stopáž: 26:03
  • Label/datum vydání: Willowtip Records/ 6.listopad 2015
  • Žánr: Grindcore/crust
  • Původ: Velká Británie

Před kalibrem kapely jako EXTREME NOISE TERROR člověk jednoduše musí smeknout. Nejenže stáli na počátku vzniku grindcoru, ale dokázali této sonické anarchii zůstat věrní po dobu třiceti let, a ani četné změny v sestavě a úmrtí dvou členů jim v tomto nezabránilo. Nyní se kapela rozhodla toto úctyhodné kulaté výročí oslavit vydáním stejnojmenné desky, která definitivně vystihuje jejich titul extrémního hlukového teroru!

Punk Rock Patrol

Tohle je recenze punkového alba, takže žádný zbytečný cancy - tahle deska vám bez ohlášení vyrazí dveře jako celá jednotka těžkooděnců, kteří vás vmžiku obušky zmlátí do bezvědomí, aneb jak je to známo pod svým skutečným termínem - standardní policejní postup. Věřte nebo ne, ale „Extreme Noise Terror“ je nejšílenější a nejzuřivější deska, kterou kapela za svou kariéru vydala. Pořád nemůžu uvěřit, že se ENT „na staré kolena“ podařilo nahrát takto neskutečně nasranou desku, která překypuje ostrou dávkou anarchistické zloby, odporu a pohrdání autoritou. Myslel jsem si, že nespoutanou mladistvou energii debutu „A Holocaust in Your Head“ nikdy nepůjde překonat, avšak omyl. „A Holocaust in Your Head“ připomínalo zuřícího rottweilera, který už měl po krk řetězu, který ho drží spoutaného k boudě, kdežto nové album připomíná toho samého rottweilera, kterého ale nějaký spratek třicet let šťouchal klackem. Nyní řetěz praskl a je čas aby se tenhle rotvík zakousnul do pár jemňoučkých tvářiček.

I Like Coca (Outo "I Like Cola")

Takhle přesně zní celé album od první až do poslední vteřiny. Agrese je vytočená na maximum, tempo uhání rychlostí vystřelené kulky a čirý vztek vyjádřený animalistickými vokály se nedá ani popsat. Produkce je tak syrová, že celé album zní, jak kdybych ho pustil z reprobedýnek mé věrné Nokie 6303. Zvuková stěna chrastících kytar a zkreslených vokálů je místy tak intenzivní, že způsobuje citelnou bolest. Avšak si nedokážu představit nic víc punk než album, které se vám aktivně snaží ublížit na zdraví. Songy jako „I Like Coca“ či „Cash and Trash“ rozhodně musí roztrhat blány ve všech reprobednách a vyhodit pojistky v celé ulici. Album taktéž disponuje skvělou vokální dynamikou, kde nová posila Ben McCrow (z bývalých THE ROTTED) své texty řve srozumitelnějším hardcorovým štěkotem, kdežto Dean Jones si musel ve studiu vyřvat duši. Album zpomalí jen jednou při závěrečném tvrďáckém groovu "No One Is Innocent", ale poté ihned prorazí plynový pedál až do podlahy s rubačkamy jako „An Endless Cycle Of Misery“ nebo „Dogma, Intolerance, Control“, které připomínají nepolevující sprchu dlažebních kostek a zápalných láhví.

No One Is Innocent

Jediné co na albu trochu zaostává je náplň samotných skladeb, protože díky jejich přímočaré agresi mohou znít velice totožně. Avšak tohle není kapela ani žánr, kde na nějakých skladatelských akrobaciích záleží. „Extreme Noise Terror“ je prostě nasraný válečný stroj poháněný d-beaty a crustovou nenávistí, který pod svými pásy drtí vládní organizace, polici a církev. A pokud se vám takovéto svezení zamlouvá, tak neváhejte a naskočte na korbu. Jen berte v potaz, že zvuk motoru vás nejspíše připraví o sluch a kouř z výfuku smrdí jak mokrý pes pokrytý DOOM nášivkami.

7.5/10

Oblíbené songy: An Endless Cycle Of Misery, I Like Coca (Outo "I Like Cola"), No One Is Innocent, Dogma Intolerance Control

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace