Nový Spark
venku od 1. června
Retro rockeři KADAVAR nastiňují drsné časy budoucí

Retro rockeři KADAVAR nastiňují drsné časy budoucí

Berlínská trojice KADAVAR míchající 70s‘ rock, stoner a psychedelii vydá koncem září svou čtvrtou řadovku „Rough Times“. Mrkněte se na nový kolážový přebal a pokud jste fandové tohoto stylu, neváhejte na ně zajít 4. 11. do Nové Chmelnice v Praze.

„Proces nahrávání desky byl velmi intenzivní. Prošel jsem si tak trochu osobním vnitřním peklem. Práce celý den mi nevadí, ale v noci mě to všechno mučilo. Nové písně jsou šílené a někdy i absurdní, ale také vážné a velmi osobní. To, co drží „Rough Times“ pohromadě, je dvojznačnost. Každá píseň má základ v určitém silném pocitu,“ vysvětluje bubeník Tiger.„Vybrali jsme si tento název právě kvůli té dvojakosti. Není to jen sranda, ale zároveň to není celé vážné. Daří se nám dobře, ale něco nám ve světě chybí. Asi do něj docela nezapadáme a ani nechceme, ale zároveň jsme zaseklí na jednom místě. Časy jsou těžké, když se probudíte a jediné co chcete je umřít. I když časy mohou být těžké i ze zcela triviálních důvodů. Cítím, že tohle je velmi poplatné současné době,“ pokračuje Tiger.

„Já název novinky beru velice vážně, žádná sranda. Udržujeme výdobytky našich předků, jako třeba ženská práva, mír či společnou Evropu tím, že jezdíme po klubech, šňupeme skrz stoeurovky a strháváme na nás pozornost skrz Insta stories. Mezitím lidé, kteří se dostávají k moci snižují ekonomiku, upadá svobodné myšlení a progres. Pokud se nezačneme opravdu starat o naše dědictví a necháme ho lidem, kteří chtějí jen zbohatnout, pak se na nás „Rough Times“ brzy povalí,“ doplňuje zpěvák a kytarista Lupus.

Poslechněte si píseň z předchozího alba „Berlin“ z roku 2015.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
A co FAKKER!?