Nový Spark
venku od 1. července
Se skandinávským vichrem v zádech

Se skandinávským vichrem v zádech

Do nového roku vstupujeme s finsko-švédskou dvojicí na titulní straně. APOCALYPTICA se vrací ke svým čistě instrumentálním kořenům a na albu „Cell-0“ neuslyšíte ani jednu zpívanou hlásku, ale dosyta si užijete všech barev a nálad cello metalu. Eicca Toppinen, náš průvodce albem, pak se svými druhy doplní Joakima Brodéna a jeho druhy ze SABATON při cestě Evropou na „The Great Tour“. U nás se ekipa zastaví 26. ledna v Praze.


„Uvědomili jsme si, že po mnoha vokálních spolupracích a různých producentech se chceme ponořit do jádra APOCALYPTIKY. A nejlepší způsob je udělat to vlastními silami, bez vnější pomoci,“ vysvětluje Eicca Toppinen v hlavním rozhovoru rozhodnutí neangažovat pro „Cell-0“ Frankyho Peréze, ani dalšího pěvce a nenajímat producenta. Eicca dále do hloubky popisuje myšlenkové pochody, které kapelu vedly při psaní nových písní a rovněž komentuje veškerou dosavadní diskografii.

Druhého muže na obálce časopisu jsme pak poprosili, aby nás pozval do zákulisí chystaného turné. Přece jen zahrají v největší české kryté hale a pro SABATON znamená „The Great Tour“ významný kariérní milník. Joakim se otevřeně rozhovořil o strastech a slastech života na turné a společně lehce poodhrnujeme závěs kryjící velkolepou živou produkci SABATON.

Do Galerie Titánů jsme dosadili další skandinávskou stoupající hvězdu, které prorazila zejména v USA, GHOST. Součástí čtyřstránkového materiálu je intimní rozhovor s ústřední postavou, Tobiasem Forgem, kdy se naší redaktorce povedlo na chvíli proniknout za Tobiasovu jevištní masku a pohovořit s ním o jeho vztahu k Satanovi a náboženství, tedy hybným silám kol inspirace GHOST.


Leden otvírá dveře i věcem vzdálenějším a vrací do hry legendární piráty RUNNING WILD formou rozhovoru s Rolfem Kasparkem. Těšíme se na Metalfest!


NIGHTWISH vyjdou ven se svou novinkou až v dubnu, ale basák Marko Hietala vydává svoje sólové album již nyní. Kreativního Fina o jeho pestrém životě zpovídáme v Rockových Mohykánech.

Dobrodružnou výpravu za metalem podnikla naše spolupracovnice Lýdia Vyčítalová, aby se v libanonském Bejrútu setkala s kytaristou syrské metalové kapely MAYSALOON a spolu s blízkovýchodními metalisty a fotoaparátem strávila několik dni v libanonské metropoli. Věděli jste, že ze Sýrie pochází vůbec nejstarší zaznamenaná hudební melodie?


V Holocaust Nightmare startujeme vzpomínání s Jeffem Becerrou na historii POSSESSED. V Klenotech albových archivů zase vzpomínáme se Satyrem ze SATYRICON na dvacet staré album „Rebel Extravaganza“.

Stejný počet let uplynul od vydání zásadního alba profesorů progu DREAM THEATER, „Metropolis Pt. 2, Scenes from a Memory“, které pánové přehrají v celé své délce 15. února v Praze. Se zpěvákem Jamesem LaBrie podnikáme pouť proti proudu času právě na konec 90. let do časů nahrávání tohoto ceněného skvostu.

Krátké lednové dny patří i black metalu. Do Deep Look Inside jsme si osobně pozvali Mr. Gaahla, aby nám poodhalil taje své antracitové duše. Aktuální deska „Daemon“ mezinárodních MAYHEM je středobodem našeho rozhovoru s mladými akvizicemi Ghulem a Telochem, kteří skladatelsky stojí za muzikou. Soubor větších samorostů, než jsou MAYHEM by člověk těžko pohledal.

V sekci Live přinášíme třístránkový popis běžného tour dne domácích dříčů TRAKTOR. Náš tým sledoval zákulisní a předkulisní dění v Kutné Hoře v KD Lorec.

Do nového roku vám přeje úsměv na rtech, klid ve vypjatých situacích a nadhled šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace