Nový Spark
venku od 30. října
SIBERIAN MEAT GRINDER, TESTER GIER - 15. 1. 2016, Ostrava, Plán B

SIBERIAN MEAT GRINDER, TESTER GIER - 15. 1. 2016, Ostrava, Plán B

Koncertní sezónu pro rok 2016 pro mě odstartovala pekelně rozjetá meluzína z chladné ruské pustiny ve formě SIBERIAN MEAT GRINDER a jejich polských předskokanů TESTER GIER. A dohromady do relativně komorního Plánu B přinesli nadmíru vitální crossover thrash veselici, na kterou mnozí budou ještě dlouho vzpomínat.

TESTER GIER nemohli být lepší volbou pro předskokany, protože jejich rovněž energetický a zábavný thrash nátěr jde ruku v ruce s tím od SMG. Kapelu jsem před dvěma lety viděl jako support pro AGNOSTIC FRONT a od té doby jim v řadách přibyl druhý zpěvák. A taktéž kapela zněla sehraněji, rychleji a soustředěněji. Zpěváci se i nebáli točícího kolečka moshers a většinu jejich setu odzpívali přímo mezi publikem. Těmto rozdováděným polákům jsem sice rozuměl jenom „kurwa“, „pivo“ a „thrash“, ale i přes tuto jazykovou bariéru si mě získaly nekompromisní a návykovou thrashovou rubačkou, s kterou jsem si rozuměl více než dobře. Zlatým hřebem určitě byla parodie S.O.D. se „Speak Polish or Die“, u které jsem si vesele uchechtnul.

Poté byl čas na SIBERIAN MEAT GRINDER a jejich šestičlennou brigádu, která se skoro na stage nevlezla. A po kraťoučkém napětí-budícím intru se kapela do publika zakousla silou sibiřského medvěda, který by jako zrovna bafnul na Leonarda DiCapria. Neskutečně energetický, rychlý a čilý thrash útok, který byl výhradně hraný pro dosáhnutí největšího mosh pekla. Téměř plný Plán B nedokázal odolat kalící atmosféře setu SMG a tudíž se rychle rozžduchal snad největší kotel, co klub zažil. Dva maskovaní zpěváci se navzájem doplňovali rázným štěkotem, který v mnohém připomínal metalovou rap battle a publikum si i zapělo ten občasný společný refrén jako na „Still in the Game“. Dále následovaly tracky jako „From the Dust Returned“ či finální „Hail to the Tsar“, které na vás svým nepolevujícím stiskem tlačili jako bota na krku. Set SMG byl tak nadupaný, že jeho briskní kanonáda songu za songem mi připadala, že skončila až moc rychle. Tohle byl jeden z těch setů, při kterých jste ztratili mobil v kotli, stage-diver vám skočil na hlavu a někdo vám drcnutím vylil pivo za tričko, ale za každou cenu jste nechtěli ať skončí. SMG dokázali celý klub nakopnout tak, jako kdyby všichni v publiku měli bradavky přicvaknuté k autobaterii. Skvělá show, skvělý zážitek, skvělý kotel.

Rok teprve začal a SMG s TESTER GIER nasadili obtížně překonatelnou laťku. Velkým plusem jsou i prostory Plánu B, který se sice maličký, ale poskytuje jedinečnou atmosféru, při které se cítíte jakoby vám kapela hrála v obýváku. A být takto na centimetry blízko nespoutanému živlu typu SMG je čirý adrenalin a maximální uspokojení. Organizace jako vždy skvělá a přátelská, a fans byli fantastičtí a jsem rád, že jsem s nimi mohl sdílet kotel. Takže zase někdy... a do té doby... HAIL TO THE TSAR!!!

8.5/10

(Photo by SMG )

(Trocha muziky ke čtení)

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
28.11. LIVESTREAM U.D.O.
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?