Nový Spark
venku od 1. března

ŠKWOR, THE SNUFF - 14.11.2014, Praha, Lucerna

ŠKWOR a THE SNUFF naplnili Lucernu! Report nám zaslal Libor Šic...


THE SNUFF před vyprodanou Lucernou!

Tato mladá pětice odstartovala svou show v Lucerně krátce před osmou. Nástup kapely na stage byl temperamentní a plný energie. Kdo měl v sále THE SNUFF alespoň trochu naposlouchané, mohl si chytlavé melodie zazpívat spolu s kapelou. Asi nejvíce zajímavým znakem kapely je její všestrannost. Každý v sále si tak mohl „ukrojit“ toho svého. Songy balancují na hranici metalu, rocku a crossoveru. Žádné zdržování dlouhým úvodem. THE SNUFF sypou jeden song za druhým a vystoupení má rychlý spád. Sál Lucerny ožije zejména při songu „EROTIC SYLVIA.“ Song se zajímavým podtextem, který zapadá do jednoho celku alba „LOTUS.“ THE SNUFF zde zpívají o dívce, která je unesena na večírku do neznámých končin a je jí ukradena identita.

Průběh vystoupení je rychlý a vyrovnaný. Zajímavým střípkem je drum sólo Matyáše Vernera, které sklidí velký ohlas zejména u fanynek v prvních dvou řadách. Poté nastupuje zbytek kapely opět na stage. Frontman Marek Kučera odhazuje koženou bundu a burcuje publikum při songu „BOXED IN.“ Tvrdší pasáže prolínající se s alternativou okořeněné sólem a show se chýlí ke konci. Čtyřicetpět minut vystoupení uteklo jako voda. Frontman Marek Kučera se loučí s publikem a děkuje ŠKWORŮM za pozvání. THE SNUFF splnili roli předkapely skvěle. Následuje skupinové foto a aplaus diváků.

Už 18. listopadu se THE SNUFF připojí na evropské turné ke kapele ILL NINO. „Škoda, že odpadlo to Švýcarsko,“ komentuje nadcházející turné basák Ijen Ayen. Na evropské šňůře zavítají THE SNUFF do Exitu Chmelnice 30. listopadu, kde setlist zredukují na půl hodiny.

http://bandzone.cz/thesnuff

ŠKWOR míří do O2 arény!

Vyprodaná Lucerna je ukazatelem toho, že skupina ŠKWOR je na stále větším vzestupu. Stačil pohled na mačkající se první řady v sále a bylo jasné, že Češi ŠKWORY milují. Setlist byl stanoven na devadesát minut. Dost času na to zahrát všechny hitovky. Průběh vystoupení byl u ŠKWORŮ vyrovnavý a probíhal v jedné lince. Žádné extra vyskakování nebo přílišné houpání hlavami do rytmu u ŠKWORŮ neproběhlo. Ani žádné extra procítěné grimasy v obličejích. Ale hezky ležérní styl a klidný brnkající rytmus na kytary. Na to jsou však fanoušci u této kapely zvyklí. Všichni ví, co mají očekávat.

Hlavním plusovým bodem, byl světelný doprovod kapely. Ano, světelné efekty byly perfektní a posunuly celou show o vyšší stupínek kupředu. To se bohužel nedalo říct o THE SNUFF, kde bylo jednotné světlo nažloutlé barvy, které svítilo naplocho. To byla škoda, protože světelné efekty by výrazně podpořily riffy a celá show by tak dostala větší boom. Dýmové efekty, které vytvářely skvělou atmosféru doprovázely songy ŠKWORŮ průběžně po celou show. To ale zdaleka nebylo vše! ŠKWOŘI měli v rukávu ještě jeden chyták a to spoře oděné dívky, které tancovaly v pozadí. Zajímavá choreografie!

“Máte hodně času? To je dobře, říkal jsem vám, že to bude dlouhý!“ nebo „Jestli to takhle půjde dál, budeme hrát příště v O2 aréně!“ Komunikoval s publikem vtipnými hláškami frontman ŠKWORŮ.“ Publikum se nechalo rychle strhnout. Na ŠKWORY přišly takřka všechny věkové kategorie. A kdo ví? Třeba je zanedlouho uvidíme už v O2 aréně.

http://www.skwor.cz/

text a foto: Libor Šic

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace