Nový Spark
venku od 1. července
Srpnový Spark v objetí démona Alice Coopera

Srpnový Spark v objetí démona Alice Coopera

ALICE COOPER je ikonickou postavu rockové historie. Ve svých 75 letech nebrzdí, naopak tvoří další novou hudbu. Na konci srpna vydává svou aktuální koncepční nahrávku „Road“, k níž poskytl Sparku rozhovor. Ten je součástí velkoryse pojatého příběhu, který tvoří hlavní pilíř nového čísla.

Umělci narozeni chvíli po druhé světové válce, jako Ozzy Osbourne, Gene Simmons, Paul Stanley, Rob Halford, Alice Cooper a další, zanechali tak výrazný a významný odkaz, že bude v dějinách rockové a metalové hudby jen stěží překonán. Jejich životní story je jako fantastický film. I kariéra Alice Coopera byla plná bolesti, utrpení, slasti a vykoupení a to vše najdete zdokumentované na stránkách druhého prázdninového Sparku.

Ten přináší i příběhy menší, ale rovněž zásadní. Podíváte se do duše kytaristy JUDAS PRIEST Richieho Faulknera. Ušní průplach absolvovala frontmanka brazilských extremistek CRYPTA, Fernanda Lira. Do Galerie Titánů jsme posadili QUEENSRŸCHE a v rozhovoru vás kariérou kapely provede kytarista Michael Wilton. Pivní noblesu zabalenou do svébytného výrazu představuje v obsáhlém rozhovoru mozek české skupiny PAČESS, jejíž nové album je jednou z nejočekávanějších událostí na domácí scéně. V Kulturní špionáži rezonují citlivá témata spjatá se zvukem, hlukem, sluchem a uchem, ta jsme se rozhodli probrat s Vítem Kruntorádem, který není jen lékařem Kliniky dětské otorhinolaryngologie FN Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, ušní bubínky umí rozechvět i coby houslista punkového souboru PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ. Na problematiku ORL tak můžete nahlédnout i z perspektivy fanouška rockové hudby. A to zdaleka ani zblízka není vše.

Užijte si volné chvíle se Sparkem za doprovodu decibelů.

Hezký zbytek prázdnin,

Karel Balčirák


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace