Nový Spark
venku od 1. června
Tatiana z JINJER: „Řvala jsem po autech“

Tatiana z JINJER: „Řvala jsem po autech“

Frontwoman ukrajinských JINJER Tatiana Shmayluk se svojí pílí a vytrvalostí prorvala na čelo nejnadějnějších metalových zpěvaček moderního metalu. V nové epizodě magazínu Loudwire „Jak jsem se naučila screamovat“ se podělila o své zkušenosti.

Zpěvačka si nevzpomíná na první okamžik, kdy její uši zaslechly hrubý vokál, ale má zřetelnou vzpomínku na moment, kdy poprvé slyšela takto řvát ženu. Když bylo Tatianě kolem patnácti let, poprvé zaslechla kapelu OTEP. Podle svých slov byla ohromena, jelikož do té doby neměla ponětí, že takový hlas může vyluzovat žena.

Omámená novou inspirací začala zkoušet, co sama dovede. „Začala jsem prostě křičet na auta, která projížděla kolem,“ vzpomíná Tatiana a dodává, že kromě děšení nebohých řidičů zkošela i sofistikovanější způsob práce se svým hlasem – pokoušela se napodobovat skladbu „Dig“ od MUDVAYNE.

Se základem u MUDVAYNE a OTEP rozšiřovala nadále zpěvačka své čisté i hrubé vokální polohy, přičemž další inspirací jí byla např. Sandra Nasić z GUANO APES. Zároveň cvičila křikem do polštáře. A aby mohla tréninku svých hlasivek dopřát co nejvíc času, dokonce se ulévala školy.

Rozhovor s Tatianou najdete v prosincovém Sparku.


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace