Nový Spark
venku od 1. března

TITANIC, FRIDAY WHISKEY, MENU 65 - 25.4.2014, Nový Jičín, Rock bar Eso

TITANIC pokračuje ve své „víkendové“ tour k nové vydařené desce „Double Time“ a v závěru dubna přijel do Nového Jičína. Večer však načali oderští MENU 65. Čtyřčlenná sestava se pohybuje na pomezí rocku a funky, někdy jsem si zavzpomínal i díky místu konání na časy ELEISONU. Každopádně mi jejich tvorba seděla více, když se blížili k údernější rockové poloze, a to i díky bubeníkovi Budosovi. Ne nadarmo díky tomu vyzněla dobře i předělávka od RATM. Slovenští FRIDAY WHISKEY se chytili současné vlny glam a sleaze rocku a je potěšitelné, že i v těchto zeměpisných šířkách se těmto stylům někdo věnuje se vším všudy. I když pětice to alespoň naživo hrnula mnohdy až punkově, bylo vidět a slyšet, že kluci jsou daleko od toho, aby nabízeli nějaké primitivní dvou tří akordové odrhovačky.

Protože se Martin Škaroupka musel věnovat svým závazkům u MASTERPLAN (turné po Asii), TITANIC pro novojičínský koncert posílil bubeník Miloň Nahodil a už při zvučení ukázal, že na tento post má kapela spoustu kvalitních alternativ. Kapelu sice občas potrápila zvuková vazba, ale když se podařilo dostrkat kytaru Žoro Enčeva nad ostatní nástroje, TITANIC opět plul v plné parádě. Setlist byl tentokrát postaven především na starých věcech, novinky zazněly pouze dvě (možná i kvůli většímu množství samplů). Ale to vůbec nevadilo, kapela působila uvolněně, fandové taky a klasiky typu „Tchýně“, „Simulant“, „Metalový svátek“ nebo nestárnoucí friedmanovská instrumentálka „Viva Musica“ se nikdy neoposlouchají. Jak už bylo řečeno, TITANIC nehraje živě úplně pravidelně a často. Pokud budete mít příležitost tuto brněnskou legendu vidět, určitě neváhejte. Z pozice fandy power a speedu můžete totiž stále zažívat metalový svátek na každém jejich koncertu.

text: Jan Kozák

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace