Nový Spark
venku od 1. března
Úkaz jménem „Bohemian Rhapsody“ – QUEEN na Spotify přesáhli hranici 2 miliard poslechů

Úkaz jménem „Bohemian Rhapsody“ – QUEEN na Spotify přesáhli hranici 2 miliard poslechů

QUEEN dosáhli na zajímavou metu. Jejich nejpopulárnější skladba „Bohemian Rhapsody“ přesáhla na streamovací platformě Spotify hranici dvou miliard poslechů.

V aktuálním žebříčku toho nejposlouchanějšího, co je na Spotify k nalezení, jí patří celková 24. pozice. Ve stovce nejposlouchanějších skladeb je „Bohemian Rhapsody“ zároveň jednou z minima rockových a tou suverénně nejstarší, vydanou v roce 1975. Přičemž právě nejposlouchanější skladby z rockového žánru jsou staršího data vydání. Ať už je to NIRVANA se „Smells Like Teen Spirit“ (1991), která se blíží půl druhé miliardě poslechů, nebo OASIS, jejichž „Wonderwall“ (1995) už tuto metu překročila.

Máme desky, máme trička, máme knížky - QUEEN na Sparkshopu

OASIS jsou přitom na 85. místě nejposlouchanějších skladeb Spotify ke QUEEN nejbližší kapelou, které lze považovat za rockové. NIRVANĚ patří místo 98. Čtvrtou nejstarší skladbou v žebříčku je „Mr. Brightside“, debutový singl THE KILLERS z roku 2004, zbytek stovky nejstreamovanějších songů Spotify vznikl v posledních deseti letech.

Tou absolutně nejposlouchanější skladbou na Spotify je „Shape of You“ od britského zpěváka Eda Sheerana, která je jednou ze dvou, jež přesáhly hranici tří miliard poslechů, a Sheeran zároveň se čtyřmi záseky drží rekord v počtu skladeb s více než dvěma miliardami poslechů.

Na YouTube, odkud si můžete „Bohemian Rhapsody“ vychutnat níže, je skladba na půl druhé miliardě přehrání...

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace