Nový Spark
venku od 3. června
Úkaz jménem „Bohemian Rhapsody“ – QUEEN na Spotify přesáhli hranici 2 miliard poslechů

Úkaz jménem „Bohemian Rhapsody“ – QUEEN na Spotify přesáhli hranici 2 miliard poslechů

QUEEN dosáhli na zajímavou metu. Jejich nejpopulárnější skladba „Bohemian Rhapsody“ přesáhla na streamovací platformě Spotify hranici dvou miliard poslechů.

V aktuálním žebříčku toho nejposlouchanějšího, co je na Spotify k nalezení, jí patří celková 24. pozice. Ve stovce nejposlouchanějších skladeb je „Bohemian Rhapsody“ zároveň jednou z minima rockových a tou suverénně nejstarší, vydanou v roce 1975. Přičemž právě nejposlouchanější skladby z rockového žánru jsou staršího data vydání. Ať už je to NIRVANA se „Smells Like Teen Spirit“ (1991), která se blíží půl druhé miliardě poslechů, nebo OASIS, jejichž „Wonderwall“ (1995) už tuto metu překročila.

Máme desky, máme trička, máme knížky - QUEEN na Sparkshopu

OASIS jsou přitom na 85. místě nejposlouchanějších skladeb Spotify ke QUEEN nejbližší kapelou, které lze považovat za rockové. NIRVANĚ patří místo 98. Čtvrtou nejstarší skladbou v žebříčku je „Mr. Brightside“, debutový singl THE KILLERS z roku 2004, zbytek stovky nejstreamovanějších songů Spotify vznikl v posledních deseti letech.

Tou absolutně nejposlouchanější skladbou na Spotify je „Shape of You“ od britského zpěváka Eda Sheerana, která je jednou ze dvou, jež přesáhly hranici tří miliard poslechů, a Sheeran zároveň se čtyřmi záseky drží rekord v počtu skladeb s více než dvěma miliardami poslechů.

Na YouTube, odkud si můžete „Bohemian Rhapsody“ vychutnat níže, je skladba na půl druhé miliardě přehrání...

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace