Nový Spark
venku od 3. června
Únorový Spark s cylindrem na hlavě

Únorový Spark s cylindrem na hlavě

Tak dlouho se spekulovalo o novém albu GUNS N' ROSES, až Slash nastartoval kytaru a udělal desku s vlastními konspirátory. Kytarista, na nějž jsou namířeny reflektory médií již víc než 35 let, se ve své podstatě nemění a dělá pořád to, co mu jde nejlépe. Skládá nové písničky a nahrává desky. Jak vznikala jeho aktuální, v pořadí čtvrtá s formací SLASH FT. MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, o tom se Slashem mluvila Monika Bílková.

Hard rock už několik desetiletí představuje Pantheon, v němž se bohům dostává zasloužených poct. Svůj obdiv způsobem, jenž bere dech, vyjádřila božstvům na svém albu „A Tribute to Led Zeppelin“ americká zpěvačka Beth Hart. V obsáhlém rozhovoru přes zoom na lince Kalifornie-Praha nejen mluví o pochybnostech, jak fanoušci přijmou, že Planta zpívá ženská, ale zároveň otvírá svou duši umělkyně s odzbrojující upřímností a nadhledem.

Už za měsíc nastane velká chvíle pro fanoušky SABATON a Spark servíruje již nyní jako předkrm reportáž z poslechu očekávaného alba, které kapela pouštěla novinářům z celé Evropy v Musée Royal de L'Armée, armádním muzeu v belgickém hlavním městě Bruselu. Kde zároveň kolega Tomáš Vítek v zákopech sabatonovského světa s kapelou absolvoval poradu operačního štábu před březnovým útokem do historických reálií hrůz první světové války.

Albem měsíce se v únorovém vydání Sparku stala novinka „Halo“ finských AMORPHIS. Ti se tentokrát vydali do časů, kdy se divokou přírodu finského severu vypravili dobývat první průzkumníci. Kytarista Esa Holopainen v obsáhlém materiálu zasazeném do rubriky Galerie Titánů nejen popisuje okolnosti vzniku nové desky, ale zároveň vás ponoří do tajemné historie AMORPHIS.

Pandemie dala hudebníkům spoustu času, který mnozí z nich využili ke skládání a nahrávání nových desek. Jednou z nejočekávanějších je bezpochyby i novinka „Requiem“ skupiny KORN. Kytarista Brian „Head“ Welch v rozhovoru pro Spark mimo jiné říká: „Kdysi jsme ztratili vášeň kvůli našim závislostem. Byli jsme v tom namočení nějakých deset patnáct let. Já jsem dokonce odešel z kapely. Opustila mě vášeň i důvod, proč to všechno dělat. Potřeboval jsem osobnostně dospět. Hudba je ale náš život a jen díky vášni jsme začali pracovat na nových věcech.“

A hudba reflektuje svět různými pohledy. Jednu z nejočekávanějších tuzemských desek vydává i svérázná INSANIA. V rozhovoru pro aktuální číslo frontman Poly vysvětlil její název zcela bez obalu: „Ve světě, kde se i ty nejabsurdnější vize ze seriálu Simpsonovi dávno staly realitou (Trump prezidentem), o naší domácí scéně nemluvě, je těžký brát cokoli vážně a obejít se bez sarkasmů. Všude kolem se odehrávají grotesky.“

Rubrika Kulturní špionáž tentokrát patří Venuši ze záhrobí. Je totiž mnoho odvětví, která jsou s rockovou hudbou neodmyslitelně spjata, a jedním z nich je i alternativní modeling. V rozhovoru, který jsme rozdělili na dva díly (ten druhý najdete ve Sparku 3/22), odhaluje hlavní hrdinka Dani Divine odvrácenou stranu obchodu s krásou i pokleslé mravy hudebníků.

Doufám, že únorová sklizeň vám bude chutnat.

Dobrou chuť a klidné trávení rockových a metalových emocí. Za měsíc se potkáme na frontových liniích.

Karel Balčirák


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
18.08. MISERY SIGNALS, RENOUNCED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace