Nový Spark
venku od 2. května
V hlavě krále šílenců

V hlavě krále šílenců

Rob Zombie je svérázný podivín. Během více než tří desítek let na metalové scéně postavil svoji kariéru na děsivých vizích, navrčeném vokálu a silné hororové estetice. Jako režisér si libuje v surovosti, proudech krve a tlejícím mase. Na jeho příběh se díváme v dubnovém čísle.


S křížem na čele, mohutnými dready a bílými kontaktními čočkami vypadá na někdejších promo fotkách jako bezoký Charles Manson, jehož neskrývaně obdivuje. Pak je tu ale druhá tvář Roba Zombieho, méně viditelná, ale o to překvapivější svojí civilností a solidností. Co je vlastně tahle prapodivná postavička zač a co se honí její nevyzpytatelnou myslí? Dozvíte se v dubnovém čísle Sparku!

Rob Zombie trochu jako šílenec vypadá, ale zdá se, že jeho krajan Marilyn Manson jím trochu i je. Začátkem letošního roku přišel šok, který úplně nečekal a my se jeho osobě věnujeme v Galerii Titánů.


Hranici pomyslného extrému až za samotnou hranu posunul ve svém životě Varg Vikernes. Vysoce kontroverzní postava, která nemá v extrémním metalu obdoby. Mimořádně inteligentní člověk, který vytvořil unikátní hudební díla, ale má také na svědomí vraždu svého spoluhráče, bude zřejmě navždy rozdělovat metalovou komunitu. Spark na sebe vzal roli pozorovatele…

Nenechte se ale vyděsit. Dubnové číslo nepořádá pouze ples rockových šílenců. V době zákazů a nařízení ale není od věci připomenout si příběh, který ještě nezapadal tak docela prachem. Příběh, který klidně může mít pokračování v různých podobách, příběh PMRC – výboru pro rodičovskou kontrolu hudebního obsahu. V časech covidových je třeba mít se na pozoru….


A nyní jen telegraficky, z rozhovorů vybíráme BODOM AFTER MIDNIGHT, ORDEN OGAN, SAXON, SUZI QUATRO a pětistránkovou nálož s Adrianem Smithem a Richiem Kotzenem. Ušní průplach obsadil Martin Matoušek z GUTALAX a Deep Look Inside Mia Wallace z NERVOSY. V Holocaust Nightmare najdete MEMORIAM, VREID, LOUDBLAST, RAVENOIR, BAEST anebo ABORYM.

Příjemné chvíle se Sparkem vám za celou redakci přeje Karel Balčirák.

P.S. Spustili jsme nový Sparkshop, kde najdete nová alba umělců, se kterými píšeme. Nákupem na Sparkshopu podpoříte i chod časopisu.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace