Nový Spark
venku od 1. prosince
Viking dub a rituály aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Viking dub a rituály aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

AMON AMARTH – „The Great Heathen Army“
Švédským AMON AMARTH patří nejen obálka srpnového Sparku, ale také jedna ze stran plakátu a pochopitelně recenze, a tak je jasné, že nemůžou chybět ani v tomto výčtu. „Hudební trendy přicházejí a odcházejí, ale na AMON AMARTH je prostě spoleh,“ píše Tomáš Vítek ve své pětihvězdičkové recenzi. Člověk metalová klišé těchto vikingů buď miluje, nebo nenávidí a jestliže s „The Great Heathen Army“ obsadili v pořadí srpnových alb pátou příčku, je jasné, na jakou stranu se přikláníme v redakci.
Objednej nové AMON AMARTH na Sparkshopu


DUB WAR – „Westgate Under Fire“
Ještě před SKINDRED byli DUB WAR. SKINDRED se za uplynulé čtvrt století vypracovali v zábavnou kapelu, která ozdobí každý festival a jejíž mix metalu a reggae zůstává dodnes poměrně ojedinělým. Frontman Benji Webbe se po sedmi letech rozhodl vrátit do minulosti a oživit formaci DUB WAR, s níž v polovině devadesátých let vydal dvě dnes už pozapomenutá alba. Po šestadvaceti letech je tu comeback, o něco míň metalu, o trochu víc punku, ale stále pořádná porce zábavy!


H.E.A.T. – „Force Majeure“
Deset let stál v čele H.E.A.T. pěvecký Idol Erik Grönwall a kapela s ním vydala čtyři silná alba, která mu zajistila až angažmá u SKID ROW. Na své místo za mikrofonem se tak vrátil původní pěvec Kenny Leckremo a mistři velkých stadionových melodií se pokoušejí neztratit tempo a v tradičně rychlém sledu přicházejí s albem „Force Majeure“. Hlas je jiný – staronový, ale schopnost psát hitové skladby pětice Švédů nepozbyla.
Noví H.E.A.T. na Sparkshopu


PSYCROPTIC – „Divine Council“
Pokud jde o techničtější formy death metalu, patří PSYCROPTIC k těm nejpovolanějším. Také na novince „Divine Council“ brousí kytaristé nezdolně hmatníky, bubeník naklepává překotné rytmy a zpěvák taví mikrofon nelítostným řevem. Devět čerstvých skladeb je zárukou necelých čtyřiceti minut intenzivního poslechu, který vás zanechá v úžasu nejen nad tím, kolik not lze do takové plochy nacpat, ale i nad tím, kolik let už si tihle Australané dokážou udržovat tak vysokou formu.


SOULFY – „Totem“
Ne že by kdy vydal slabé album, na Maxi Cavalerovi je však obdivuhodné hlavně jeho nefalšované nadšení a zápal, s nímž se i po padesátce pouští do nových projektů a alb. Se SOULFLY s „Totem“ aktuálně dosahuje už na číslovku dvanáct a v albovém žebříčku srpnového Sparku se musel sklonit jen před MACHINE HEAD. „Je na něm všechno, na co jste si u SOULFLY mohli za ty roky zvyknout,“ konstatuje ve své šestihvězdičkové doplňkové recenzi Vláďa Třískala.
Noví SOULFLY na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace