Nový Spark
venku od 1. července

Bleskovky pro 6. 11. 2014

Podle Davea Mustainea začnou MEGADETH své nové album nahrávat nejspíš už v lednu. Vydat ho pak chtějí v průběhu léta.


Zpěvák Scott Weiland (ex-STONE TEMPLE PILOTS, VELVET REVOLVER) dokončil se svou sólovou kapelou THE WILDABOUTS nové album, které plánuje vydat zkraje příštího roku.


BUTCHER BABIES (foto) vydali EP předělávek „Uncovered“ a rovnou se s producentem Loganem Maderem pustili do práce na dalším dlouhohrajícím albu. Prý bude syrovější a více do thrashe.


Nového alba OBITUARY „Inked in Blood“ se v zámoří v prvním týdnu prodalo 5 200 kopií, což kapelu dostalo na 75. příčku prodejního žebříčku Billboard 200. Mimochodem, aktuálně se v něm na 45. místě nacházejí taky AT THE GATES, jejichž comebacku „At War With Reality“ se prodalo v prvním týdnu 7 700 kusů. V listopadovém Sparku najdete s oběma kapelami rozhovor, s OBITUARY Vláďa Třískala dokonce rozjel sérii Old School Memories!


Ihsahn má za sebou výroční koncerty s EMPEROR a tak se zase začíná věnovat sólové tvorbě. Příští rok by měl novou muziku představit také koncertně a prý s novou doprovodnou sestavou...


Tunisané MYRATH, kteří jsou jednou z prvních potvrzených kapel v line-upu festivalu Ostrava v plamenech 2015, rozpracovali své čtvrté studiové album.


A ani tentokrát vás v Bleskovkách neochudíme o nějaké to audio. Poslechněte si „Echoes to Come“, první ochutnávku z připravované novinky australských deathmetalistů PSYCROPTIC. Část peněz z prodeje singlu kapela věnuje organizaci Devil Ark, bojující za záchranu ohrožených tasmánských čertů...

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
10.07. STREAM: TRIVIUM
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
A co FAKKER!?