Nový Spark
venku od 2. října
Vzpomínka: Před 20 lety opustil Jason Newsted METALLICU

Vzpomínka: Před 20 lety opustil Jason Newsted METALLICU

Před pár dny, konkrétně 17. ledna, uplynuly už dvě dekády od chvíle, kdy se Jason Newsted po čtrnácti odehraných letech rozhodl odejít z jedné z největších metalových kapel všech dob.

O tom, jak v časech minulých s baskytarou v ruce lítal po pódiu s METALLIKOU, se teď rozhodl zavzpomínat. „První měsíce byly vážně těžké, trápily mě deprese, které postupně ustaly až s mou novou kapelou ECHOBRAIN,“ vybavuje si zlomovou událost svého života.

V době odchodu z kapely Newsted tvrdil, že není schopen dál hrát především kvůli zraněním krku a páteře, které si přivedl headbangingem. Nejednalo se ale o jediný důvod. „Mrkněte na nějaký záznam koncertu z devadesátek a sami pochopíte, že nebylo tak obtížné se zranit. Přes 200 dní ročně jsem dával krku fakt zabrat a to si vybralo svou daň. Už v roce 1990 mi doktor říkal, ať toho nechám, ale pokračoval jsem v tom dalších deset let. A pak přišel ten nápad - ECHOBRAIN. Managementu přišli jako nadějná kapela a chtěli po mně, abych se jí věnoval zároveň s METALLIKOU. Kvůli tomu jsem se rozhádal s Jamesem Hetfieldem. Pro něj byla kapela prostě všechno a tak to mělo být i pro ostatní členy - nikdo nesmí vybočovat k vedlejším projektům, musíš být k dispozici 25 hodin denně,“ vzpomíná hudebník.

A tak to skončilo. Kapela ECHOBRAIN se udržela při životě pouze pět let a jak Jason sám řekl: „Opustit METALLIKU bylo to nejtěžší rozhodnutí, které jsem ve svém životě učinil.“

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace