Nový Spark
venku od 1. prosince
Vzpomínka: Před 20 lety opustil Jason Newsted METALLICU

Vzpomínka: Před 20 lety opustil Jason Newsted METALLICU

Před pár dny, konkrétně 17. ledna, uplynuly už dvě dekády od chvíle, kdy se Jason Newsted po čtrnácti odehraných letech rozhodl odejít z jedné z největších metalových kapel všech dob.

O tom, jak v časech minulých s baskytarou v ruce lítal po pódiu s METALLIKOU, se teď rozhodl zavzpomínat. „První měsíce byly vážně těžké, trápily mě deprese, které postupně ustaly až s mou novou kapelou ECHOBRAIN,“ vybavuje si zlomovou událost svého života.

V době odchodu z kapely Newsted tvrdil, že není schopen dál hrát především kvůli zraněním krku a páteře, které si přivedl headbangingem. Nejednalo se ale o jediný důvod. „Mrkněte na nějaký záznam koncertu z devadesátek a sami pochopíte, že nebylo tak obtížné se zranit. Přes 200 dní ročně jsem dával krku fakt zabrat a to si vybralo svou daň. Už v roce 1990 mi doktor říkal, ať toho nechám, ale pokračoval jsem v tom dalších deset let. A pak přišel ten nápad - ECHOBRAIN. Managementu přišli jako nadějná kapela a chtěli po mně, abych se jí věnoval zároveň s METALLIKOU. Kvůli tomu jsem se rozhádal s Jamesem Hetfieldem. Pro něj byla kapela prostě všechno a tak to mělo být i pro ostatní členy - nikdo nesmí vybočovat k vedlejším projektům, musíš být k dispozici 25 hodin denně,“ vzpomíná hudebník.

A tak to skončilo. Kapela ECHOBRAIN se udržela při životě pouze pět let a jak Jason sám řekl: „Opustit METALLIKU bylo to nejtěžší rozhodnutí, které jsem ve svém životě učinil.“

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace