Nový Spark
venku od 1. července
Vzpomínky na festivalovou sezónu s… ARAWN

Vzpomínky na festivalovou sezónu s… ARAWN

Thrasheři ARAWN mají na toto léto vlastně jen ryze festivalové vzpomínky. Proč? To se dozvíte v rozhovoru. Největším letošním zářezem na jejich pažbě je zajisté Masters of Rock, kde sice zahráli na menší béčkové stagi už druhým rokem schované za Sparkovským sčítáním metalistů, ale moc si s tím hlavu nelámali a chovali se, jakoby byli hvězdou festivalu. Ne že by po pořadateli požadovali polední exotické menu, ale stage a především prostor pod ní ovládli 100%. Jaké z toho mají doteď pocity nám prozradil zpěvák Ďuro.

Na Masters of Rock jste měli na B scéně hodně plno a lidi pořád chodili. Jak jste se cítili? 

Bylo to úplně úžasný! Moje hláška, že se určitě všichni na Áčku teď nudí, sklidila úspěch a souhlas. Lidi byli skvělí a pařili jak blázni. Samozřejmě proběhl i stagediving a plavání na rukou. Miluju to a když cejtíš, že fanoušci chtěj kontakt, tak ho dostanou. Jinak my to máme nastavený tak, že čím víc lidí, tím lepší výkon. Budu se opakovat, když řeknu že to bylo úžasný? Veliký díky patří i Sparku, že nás přišel pozdravit a podpořit. Milé. Díky Sabino, Tomáši a Karle. 

Foto: Marek Gaier

Nové album seženete na Sparkshopu

Naživo zazněl i nový singl „Už tady nechci žít“. Z písně čiší obrovská frustrace, ponese se celé album v toto nasraném duchu? 

Vůbec ne. „Už tady nechci žít“ byl vlastně nápad, který se rozvinul. Zakk přišel s nasraným riffem a sladký řeči se k tomu nehodily. Máme někde sladký řeči? A téma jsem měl v hlavě, tak se to nasralo celé. Dlouho jsem váhal, jestli použít slovní obrat "znásilnit matku, co život dala nám''. Ono to musí být v kontextu, jinak to zní divně. Jinak se snažím dělat songy tak, aby byly originální každým coulem. Takže témata budou různá. 

Jak jste daleko s novými písněmi? 

Děláme na třetí desce a přece jenom už máme zkušenosti jak a co, proto jsme ve fázi „tvorba“. Vůči fanouškům je to možná sobecký, ale vzali jsme letos pouze velký fesťáky a zbytek koncertů prostě nebereme. Ono to prakticky moc nefunguje. Sbalit, naložit, koncert, vyložit, zkouška setu, sbalit, naložit, koncert... A kde je prostor na tvorbu? Takže prostě NE. Bohužel. Tvoříme, pracujeme. Až to bude, tak to nahrajeme a všechny vás zase objedeme. A rovnou s novým materiálem. Zase je se na co těšit. A fáze je teď zhruba větší půlka, řekl bych. A abych nastínil - máme témata historická, současná, rodinná i nasraná.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace