Nový Spark
venku od 1. prosince
Vzpomínky na festivalovou sezónu s… SALAMANDRA

Vzpomínky na festivalovou sezónu s… SALAMANDRA

Stálice a lídři českého speed metalu SALAMANDRA má v našem letním seriálu také své místo, protože má za toto léto taky na co zavzpomínat. I když pravdou je spíše to, že jejich velkolepé vystoupení na hlavní stagi Mastres of Rock zanechalo barvitou vzpomínku spíše nám. SALAMANDRA je na velká pódia a zvlášť na to vizovické zvyklá, a tak není divu, že podala nadstandardní výkon. Kromě toho je v ostravské stáji pěkně rušno. Jak vzpomínají na léto a co chystají do budoucna pověděla klávesistka Hanka.

Vaše poslední album vyšlo na LP. Plánujete speciální koncerty, kde by se přehrálo celé?
Prozatím hrajeme z nové desky pět věcí, ale je to zajímavý nápad. Možná, že ho někdy zrealizujeme. Na podzim 28. října plánujeme narozeninový koncert v Ostravě, tam určitě nových songů zazní hodně. Desku nazpíval jako první počin v Salamandře náš frontman Tomáš Hradil a myslím, že mu písničky sedí. Je to ale zkušený harcovník a poradí si i se staršími alby.

Jak je pro vás důležité dostat nové věci mezi lidi? Jsou to silné písně.
Vždycky je důležité, aby se co nejvíc nových věcí hrálo, aby je pouštěla rádia a aby se prodávala cédéčka (a teď už i vinyly), a nebo si hudbu lidi přehrávali na Spotify. Pokud ji lidé neznají, není to ono. Na koncertě na tebe potom hledí a diví se, co to hraje. Právě chystáme koncertní klip z Mástrů, kdo tam letos byl, možná se na něm uvidí!

Když jste upravovali zvukový master pro LP, používali jste analogová zařízení? Je mezi CD a LP zvukový rozdíl?
Úpravy jsme dělali, přece jen vinyl potřebuje něco jiného než CD. Byly udělány korekce a nový mastering tak, aby vinyl lahodil uchu. Zvuk pro lisování vinylu upravil ve studiu v Norimberku pan Christoph Beyerline, který pro nás celou desku "Opus Bohemica" vloni míchal, mastroval a chystal pro vylisování CD. Co vše používal, to je jeho tajemství. Nechali jsme to čistě na něm, naše spolupráce trvá už déle a má naši plnou důvěru.

Jaké jsou bašty vaší fanouškovské základny?
Určitě Ostrava, tady jsme doma a máme spoustu fanoušků i v Čechách. Cédéčka ale posílám i do Japonska nebo Brazílie.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace